„Peníze putují do sportovních klubů a spolků, které o podporu požádaly. Novinkou bude letos Sportovní den mládeže s turnaji a soutěžemi s profesionálními trenéry. Nově město podpoří také jezdeckou školu mládeže,“ přiblížila mluvčí krumlovského úřadu Eva Fruhwirtová.

Na sportovce, trenéry profesionály i dobrovolníky z řad rodičů sází starosta a současně senátor Tomáš Třetina. „Sport je způsob, jak se udržovat v dobré fyzické kondici, prospívá psychice a také je to smysluplné trávení volného času,“ zdůraznil. Sám ve svém volném čase hraje basketbal a trénování dětí a mládeže se dřív věnoval.

Mezi velké sportovní kluby Moravského Krumlova patří fotbalisté, oddíl stolního tenisu, tenisový klub. Ve městě působí také spolek Výletníci, který pořádá turistické výlety pro rodiny s dětmi. „Z peněz doplatíme dětem slevu na dopravu, když s námi za poznáním cestuje celá rodina, může to být pro ně významná částka,“ plánoval předseda spolku Jiří Grasgruber.

V minulosti vyvezli obyvatele za poznáním například na Hitlerovo Orlí hnízdo do Rakouska, italského Říma, či do Osvětimi. „Letos bychom se chtěli vydat tdo muzea letadel v Kunovicích nebo Zakopaného v Polsku,“ čeká předseda Výletníků na uvolnění pandemických opatření.

Krumlovští podpořili také oblíbený discgolf, požární sport i pohybové aktivity Domu dětí a mládeže. Moravský rybářský svaz použije peníze z dotace na rozvoj rybářského sportu. „Tělovýchovná jednota Polánka a Orel Rakšice využijí finanční prostředky na údržbu sportovišť a areálu, aby zajistili vhodné podmínky pro děti a mládež, ale i volnočasové sportování dospělých,“ dodala Fruhwirtová.