„Peníze putují do sportovních klubů a spolků, které o podporu požádaly. Novinkou bude letos Sportovní den mládeže s turnaji a soutěžemi s profesionálními trenéry. Nově město podpoří také jezdeckou školu mládeže,“ přiblížila mluvčí krumlovského úřadu Eva Fruhwirtová.

Na sportovce, trenéry profesionály i dobrovolníky z řad rodičů sází starosta a současně senátor Tomáš Třetina. „Sport je způsob, jak se udržovat v dobré fyzické kondici, prospívá psychice a také je to smysluplné trávení volného času,“ zdůraznil. Sám ve svém volném čase hraje basketbal a trénování dětí a mládeže se dřív věnoval.

V pořadí 13. ročník Festivalu vín VOC Znojmo se místo v květnu uskuteční až v září. Ilustrační foto z minulého ročníku.
Festival vín ve Znojmě odložili, místo v květnu si ho lidé užijí na podzim

Mezi velké sportovní kluby Moravského Krumlova patří fotbalisté, oddíl stolního tenisu, tenisový klub. Ve městě působí také spolek Výletníci, který pořádá turistické výlety pro rodiny s dětmi. „Z peněz doplatíme dětem slevu na dopravu, když s námi za poznáním cestuje celá rodina, může to být pro ně významná částka,“ plánoval předseda spolku Jiří Grasgruber.

V minulosti vyvezli obyvatele za poznáním například na Hitlerovo Orlí hnízdo do Rakouska, italského Říma, či do Osvětimi. „Letos bychom se chtěli vydat tdo muzea letadel v Kunovicích nebo Zakopaného v Polsku,“ čeká předseda Výletníků na uvolnění pandemických opatření.

Krumlovští podpořili také oblíbený discgolf, požární sport i pohybové aktivity Domu dětí a mládeže. Moravský rybářský svaz použije peníze z dotace na rozvoj rybářského sportu. „Tělovýchovná jednota Polánka a Orel Rakšice využijí finanční prostředky na údržbu sportovišť a areálu, aby zajistili vhodné podmínky pro děti a mládež, ale i volnočasové sportování dospělých,“ dodala Fruhwirtová.