Místní zastupitelé teď navíc nově uvažují i o tom, že by pro svou ves koupili hotel v centru. Ten je k mání za patnáct milionů korun.
Zástupci obce projednávali nabídku prodeje nemovitosti minulý čtvrtek. Majitel hotelu Zdeněk Kopr nabídl budovu přednostně obci.

„Mohu potvrdit, že o koupi budovy uvažujeme, jednáme o tom. Přece jenom je to jedna z historických budov u nás v obci. Majitel nám hotel nabídl za patnáct milionů. Je to veliká investice. Kdyby jsme ho měli opravdu kupovat, určitě necháme rozhodnutí na občanech,“ uvedl starosta Chvalovic Zdeněk Karpinski.

Vedení obce zatím nedokáže říct jasně, jak by budovu využilo. Pokud by hotel nekoupilo, hrozí na druhou stranu, že by tu mohl vzniknout další veřejný dům. Těch už je přitom ve vsi několik. A právě zabránění rozšíření jejich počtu je jedním z možných důvodů, kvůli kterému by obec chtěla hotel koupit.

„Nechci hotel prodat jen tak někomu. Zájemců je více. Přednostně bych se chtěl však dohodnout s obcí. Pokud bych se nedomluvil ani s obcí ani s nikým jiným, tak hotel prodávat nepotřebuji. Jelikož se ale naskytla možnost hotel prodat, tak jsem se rozhodl, že upřednostním právě obec,“ svěřil se Kopr.

Majitel nevěstince

Přesný počet zájemců majitel nesdělil. Podle starosty má ale zájem minimálně jeden z místních podnikatelů.
„O budovu hotelu zájem je. Přesně vám však nedokáži říct počet zájemců. Je mezi nimi také podnikatel a majitel několika místních nevěstinců Zdeněk Šoula. Určitě i toto je jeden z důvodů, proč o koupi přemýšlíme i my. Nechtěli bychom uprostřed vsi další veřejný dům,“ řekl starosta.

Blízký spolupracovník podnikatele Šouly Martin Chvátal ale zájem o hotel vyvrací. „Já ani pan Šoula o ničem nevíme. Jediná věc, kterou vím, je ta, že jsem se před delší dobou s panem Koprem bavil a on jen letmo prohodil, že by hotel prodal. Chce se prý věnovat jen bazénům. Nikoho z nás s žádnou nabídkou neoslovil,“ pronesl Chvátal.

To ale vyvrací slova zastupitele obce Karla Kovalského. „S panem Šoulou jsme jednali v pondělí a v rámci dobrých vztahů nám přislíbil, že nechá jako první na tahu obec,“ potvrdil Kovalský.

Jak by Chvalovice budovu využili není jasné. „Chceme, aby o koupi rozhodli lidé v referendu,“ doplnil Karpinski.
O tom, že obec myslí nákup vážně, svědčí i včerejší schůzka starosty s majitelem pozemků, na kterých hotel stojí.
„Jsou pro nás zajímavé i pozemky pod hotelem. Patnáct milionů korun se vztahuje pouze na budovu. Další dva miliony čtyři sta tisíc bychom museli investovat do pozemků,“ spočítal Kovalský.