„Projekt, na který jsme získali podporu nadačního fondu, nám umožní rozšířit terénní službu, včetně postihnutí širšího  věkového rozmezí klientů. Ta se bude nyní týkat dětí a mladých lidí od jedenácti do šestadvaceti let," sdělila vedoucí nízkoprahového klubu Karolína Bulová.

Novou maringotku využijí ke své činnosti zejména terénní pracovníci, takzvaní streetworkeři. „Navazují kontakt s dětmi, které žijí hlavně na ulici a nechtějí se nikde organizovat ani se zapojovat do společné práce. Postupně naši lidé získávají jejich důvěru a začínají s nimi probírat i vážnější a složitější osobní věci. Pro takové případy je pak vhodnější, když si mohou někde v klidu sednout pod střechu. Okolo Holandské ulice je takových klientů hodně, proto maringotka zamíří nejprve tam," vysvětlovala Bulová. Streetworkeři budou v maringotce zpracovávat preventivní letáky a chystat odpovídající programy.

Holandská ulice možná nebude jediným místem, kde mladí lidé novou pojízdnou složku Coolny najdou. „Zvažujeme i to, že bychom ji občas přesunuli například do Přímětic, vše bude záležet na dalších jednáních s městem. Novou službu chceme v každém případě na Holandské spustit ještě před prázdninami," uzavřela Bulová.