Sbírku pro Nemocnici Znojmo zprovoznil na podzim po dohodě s vedením nemocnice starosta Jevišovic Pavel Málek a ředitelka úřadu Okresní hospodářské komory Znojmo Marie Jílková.

Obrovská solidarita jednotlivců, obcí i firem je potěšila. „Velmi si vážíme každého příspěvku. Je obdivuhodné, kolik peněz se sešlo právě v této, pro všechny nelehké době. I když to pro spoustu jednotlivců, obcí či firem není jednoduché období, přesto se rozhodli přispět na pokrytí výdajů na úhradu mzdových nákladů dobrovolníků, vypomáhajících ve znojemské nemocnici. Krásným vánočním dárkem do sbírky byl stotisícový dar od společnosti LAUFEN CZ,“ ocenil jevišovický starosta Pavel Málek.

Peníze od dárců putují na transparentní účet č. 5960276349/0800. "Každý si tak může zkontrolovat, kolik se na tomto účtu shromáždilo peněz a kolik z toho jich bylo přeposláno znojemské nemocnici. Sbírka byla zahájena 26. října a potrvá do 31. ledna. Aktuálně chybí k pokoření půlmilionové částky pouhých 835 korun," upřesnila Zdenka Komůrková z Jevišovického úřadu.