Odstupující znojemský radní a nový předseda okresního výboru Kaššai výzvy odmítl. „Jsou to jen snahy skupinky lidí, kteří se neúspěšně pokusili o revoluci ve straně. Neustále provokují a postupují proti stanovám,“ řekl Kaššai. Podle jeho slov za názory vedení okresní organizace stojí drtivá většina jejích členů. Oponenti poukazují na to, že nejméně jedna ze tří organizací ve Znojmě náhle přijala desítky nových členů.

Dosavadním vrcholem sporů v sociální demokracii byla schůze druhé znojemské místní organizace, která navrhla vyloučení místostarosty Keremidského ze strany. Již předtím nově zvolený výkonný výbor vyzval znojemské sociální demokraty, aby opustili koalici na tamní radnici, protože v ní nemohou prosazovat program strany.

Keremidský a zástupci sedmi místních organizací poté založili platformu za vnitrostranickou demokracii. Nové vedení okresu viní z porušování stanov a krajské a ústřední orgány strany vybídli, aby se situací ve Znojmě zabývaly. „Žádáme o přeregistraci členské základny ve městě a opakování okresní konference,“ doplnil požadavky Keremidský. Podle Kaššaie jde o stížnosti několika jednotlivců. „Obtěžují krajské a ústřední orgány neustálými stížnostmi, je to boj o moc který se jim nepodařil,“ odmítl výzvy Kaššai.