Vysokou návštěvnost podle něj ocenili nejen vinaři, uvítali ji také poskytovatelé ubytovacích služeb, jejichž kapacity byly po festivalový víkend zaplněny. „Když na anketních lístcích čteme názvy měst jako Praha, Ostrava, Turnov a mnoho dalších, těší nás, že k nám jejich obyvatelé vážili cestu. Anketních lístků, z nichž byli třikrát během programu losováni výherci cen, se sešlo opravdu mnoho a stále je vyhodnocujeme,“ dodal Koudela.

Vedle hlavní scény kulturního programu na Horním náměstí, vyhledávali návštěvníci zejména prostranství u rotundy svaté Kateřiny. Místo, původně plánované spíše jako relax zóna, se tak stalo další významnou festivalovou scénou.

Víno, cimbálovou muziku i  dávné vinařské tradice si vychutnali návštěvníci festivalu v centru Znojma.
Kozel se předvedl na náměstí. Už hlídá vinici. Festival vína VOC bavil Znojmo

Návštěvníci si z Festivalu odnášeli nový Kalendář akcí vinařů VOC Znojmo s informacemi o akcích. Další zájemci ho mohou získat nadále ve znojemském TIC v Obrokové ulici, v Informačním centru VOC Znojmo ve Vlkově věži, vinotékách i u vinařů v jejich sklepích.

Úspěch zaznamenala také akce Vinaři jdou na dřeň na podporu Nadace pro transplantaci kostní dřeně, díky níž se do registru zapsalo dvacet potenciálních dárců.

Další ročník festivalu připadne na 4. května 2024. Kdo nechce čekat celý rok může na začátku září stavit na Festivalu znojemských vín.