Rekvizity a kulisy pro představení prošly rukama žáků z výtvarného oboru umělecké školy a o doprovodný program se postarají mladé tanečnice pod vedením Evy Lettlové.

Na jevišti se vystřídá pětačtyřicet žáků. „První den bude patřit mladším dětem, další dva dny pak pokročilejším hercům. Někteří z nich školu opouštějí, ale smutní nebudeme, protože jsme si pro diváky připravili samé komedie," prozradila Výhodová v pozvánce na osm představení.

Literárně-dramatický obor je nejmladším oborem umělecké školy. „Historie sahá do roku 1968 a po třech poměrně neúspěšných letech prodělal velmi úspěšné období, specializované na loutkařinu," připomíná historii web školy.

V roce 1994 vedly prostorové i personální důvody ke zrušení oboru. Zhruba od roku 1997 lásku k divadlu a herectví dětem vštěpuje Martina Výhodová, absolventka brněnské konzervatoře a režisérka dobšických ochotníků. Učí děti správně mluvit, pohybovat se po jevišti a vnímat hereckého partnera. Na nedostatek žáků si nemůže stěžovat. O herectví má zájem mnohem více dětí, než jich škola může přijmout.

program

15. 6. 2015 – 18 hodin

Olympští bohové
Pohádka pošťácká
Prodaná nevěsta
Wahurka a Čučudejové

18. 6. 2015 – 18 hodin


O hloupém Honzovi
Postel pro anděla

22. 6. 2015 – 18 hodin

Polednice
Hotýlek