„Poslední den v roce se již poněkolikáté pojede silvestrovská vyjížďka. Nejedná se o oficiální akci klubu, ale o vyjížďku znojemských bikerů, kteří rádi vyrazí za jakéhokoliv počasí," sdělila Luděk Jelínek z pořádajícího klu­bu.

Odjezd cyklistů je v deset hodin od obchodního domu Dyje na znojemském náměstí TGM. „Návrat je plánovaný ještě v letošním roce," přislíbil s úsměvem Jelínek.

Pak si cyklisté vyperou dresy a očistí kola, aby mohli vyrazit do terénu i první den roku 2016. „Program bude mít každý z nás asi úplně jiný. Rozhodujícím faktorem zřejmě bude, jak dopadnou novoroční oslavy spojené s požíváním alkoholu. Právě z toho důvodu je sraz na první cyklistickou sportovní akci v roce až odpoledne," informoval na webu klubu Jelínek.

„Pokud máte blízko ke sportu a zvlášť cyklistice, můžete své první kilometry ujet s partou stejně naladěných nadšenců. V žádném případě vzhledem k probdělé noci nepůjde o žádné závratné sportovní výkony, ale spíš o malý cykloturistický výlet," ujistil Jelínek.

Sraz zájemců v pátek 1. ledna 2016 je z bezpečnostních důvodů až v jednu hodinu po poledni na cyklostezce u Nové lékárny na Komenského náměstí. Cyklisté se rozdělí do několika skupin. Kontrolní a zároveň cílový bod se nachází ve Znojmě.