Součástí akce bude adventní jarmark plný tradičních řemesel. „Velmi zajímavá bude mobilní sklářská pec. Skláři budou ukazovat, jak se fouká sklo. Lidé si budou moci sami vyfouknout malou skleněnou kuličku a druhý den po vychladnutí si ji pak odnést. Děti si mohou vyzkoušet výrobu skleněných vinutých korálků. A také si je vzít domů,“ přiblížila pořadatelka Iveta Hlobilová jednu z ukázek řemesel, která je pro Znojmo hodně neobvyklá. Lidé se zde s prací sklářů prakticky nesetkají.
„Kromě toho předvedeme šperky, patchwork, papírové pletení, malování na oblečení. Lidé si budou moci nechat nazdobit vánoční ozdobu na přání. Bude to taková komornější akce,“ dodala Hlobilová.

Pro návštěvníky je připraveno občerstvení a posezení ve vinném sklepě. Vrcholem Dárkování bude sobotní benefiční koncert Vlasty Rédla ve znojemském divadle. „Už zakoupením vstupenky lidé přispějí Nadačnímu fondu Šťastný úsměv. Dále budou moci věnovat peníze do kasičky, kterou budeme mít nejen v divadle, ale i na jarmarku,“ uvedla organizátorka akce.

Výtěžek z akce poputuje do Nadačního fondu Šťastný úsměv, který pomáhá dětem s rozštěpovými vadami obličeje. „Peníze půjdou konkrétně na dovybavení nově otevřeného oddělení dětské plastické chirurgie v dětské nemocnici v Brně,“ informovala Hlobilová, jenž je jednou ze zakládajících členek nadace.

Koncert Vlasty Rédla začíná v sobotu v devatenáct hodin. Jarmark se koná v průjezdu, dvorku a vinném sklípku v domě na Zelenářské ulici číslo pět ve Znojmě. Tuto sobotu ho mohou lidé navštívit od desíti do sedmnácti hodin, v neděli potom od deseti do šestnácti hodin.