Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dárky důchodcům: i pobyt v lázních

Znojmo - Spektrum sociálních dárků pro vybrané skupiny obyvatel opět rozšířilo vedení znojemské radnice. Nově bude doplácet polovinu za lázeňské pobyty důchodců.

14.3.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Klára Alešová

Zase o něco měkčí bavlnku připravuje pro život důchodců pravicové vedení města Znojma. Nejen že senioři mohou zdarma využívat městskou hromadnou dopravu a za polovinu ceny jezdí na týdenní pobyty k moři, teď budou moci vyrazit i do lázní. Třídenní pobyty bude opět polovinou částky dotovat městská pokladna.

S podnětem rozšířit nabídku dotovaných pobytů u moře i o kratší zájezdy do lázní přišli sami důchodci. A radní jim nyní vyhověli.
„Ozdravné pobyty seniorů se setkaly s velice kladným ohlasem. Ne všichni ale mohou, ať už ze zdravotních či jiných důvodů, vycestovat do Chorvatska. Jak jsme ale zjistili, kratší pobyt v lázních, někde blíže, by přivítali,“ řekl starosta Znojma Petr Nezveda, člen ODS.

Důchodci vyrazí do tuzemských lázní na podzim. Cestovní kancelář Čedok, která městskou soutěž na dodavatele zájezdů vyhrála, pro ně připraví čtyři třídenní termíny. „V nabídce bude několik různě zaměřených lázeňských středisek. S největší pravděpodobností půjde o Třeboň, Mariánské lázně, Jeseník a Luhačovice. Cena zájezdu se bude pohybovat kolem tří tisíc korun, polovinu z částky zaplatí město. V ceně bude zahrnuto i několik lázeňských procedur,“ doplnila mluvčí města Denisa Šipošová.

Stejně jako vloni uspořádá radnice i týdenní zájezdy důchodců k moři.
„Pobyty u moře dodá, stejně jako loni, cestovní kancelář ABC Tours. Několik zájezdů do Chorvatska se uskuteční v měsíci červnu. Cena zájezdu bude asi dvanáct tisíc korun. Město důchodcům přispěje padesáti procenty z celkové částky. Podmínkou účasti mimo jiné je, že žadatel nesmí dlužit městu, ani jeho příspěvkových organizacím. Přednost budou mít ti, kteří na dotovaném zájezdu nebyli vloni,“ doplnila mluvčí.

Městská pokladna zaplatí za ozdravné pobyty seniorů u moře či v lázních celkem jeden a půl milionů korun.
Kromě důchodců se ale k moři bude moci podívat asi čtyřicítka dětí ze sociálně slabých rodin. Poslední týden v červnu mají vyrazit do chorvatského Umagu. „Město pořádá každý rok letní tábor pro děti z problémových rodin. Tímto nabídku rozšíříme i pro děti z jiných rodin s nižšími příjmy,“ říká starosta. S podobnými zájezdy pro děti mají zkušenosti v partnerském městě Bratislavě - Ružinově.

Podle Emila Čopfa, ředitele znojemského úřadu práce, který státní přídavky na děti vyplácí, by sociálně slabých rodin mohly být na Znojemsku tisíce.

„Jako jednu z dávek státní sociální podpory vyplácí přídavky na děti úřad práce. Čtyřicet děti ze sociálně slabých rodin je malé číslo. Z celého Znojemska žádá o přídavky asi patnáct tisíc lidí, z toho polovina na ně nedosáhne. Jen přímo ve Znojmě tak má nárok na přídavky několik tisíc lidí,“ řekl Čopf.

V rozpočtu města vyhradila radnice na pobyty dětí u moře čtyři sta tisíc korun. Rodiče či zákonní zástupci budou moci přihlásit na zájezd potomka, který má nárok na přídavky na dítě.

„Dítě bude muset také prokázat, že v daném školním roce nemá kázeňský prohřešek, třeba důtku třídního učitele či ředitele školy nebo zhoršenou známku z chování. A že nemá neomluvené hodiny. Pobyt bude plně hrazen z prostředků města, před uskutečněním zájezdu žadatel pouze uhradí deset procent z ceny zájezdu jako vratnou kauci,“ doplnila Šipošová.
Podrobné podmínky a termíny přihlášek, jak pro pobyty seniorů, tak dětí, radnice teprve zveřejní.

Autor: Daniel Smola

14.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Deník - Naši prvňáci

První školní tablo: představíme prvňáky ze ZŠ Znojmo - Přímětice

ILUSTRAČNÍ FOTO: Zámek ve Vranově nad Dyjí.

Turisty přiláká na Znojemsko nová společnost. Nyní čeká na krajský certifikát

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se lídryně Starostů a nezávislých Jany Krutákové

Jižní Morava /VOLEBNÍ ONLINE ROZHOVOR/ - Jana Krutáková je lídryní jihomoravské kandidátky hnutí Starostů a nezávislých pro volby do poslanecké sněmovny. Ve středu od 13 do 14 hodin odpoví na dotazy čtenářů na www.brnenskydenik.cz.

VOLEBNÍ ONLINE: Ptejte se lídra Strany zelených Michala Berga

Jižní Morava /VOLEBNÍ ONLINE ROZHOVOR/ - Michal Berg je lídrem jihomoravské kandidátky Strany zelených pro volby do poslanecké sněmovny. Ve středu od 10 do 11 hodin odpoví na dotazy čtenářů na www.brnenskydenik.cz.

Myslivci ulovili už devět stovek divočáků. Aby zabránili šíření afrického moru

Jižní Morava - Téměř devět stovek divočáků ulovili za poslední tři měsíce myslivci na Hodonínsku a Břeclavsku. Tak dlouho už na Moravě a ve Slezsku platí mimořádná veterinární nařízení, která mají zabránit šíření nebezpečného afrického moru prasat ze Zlínska. „V okrese Břeclav to bylo téměř dvě stě kusů, na Hodonínsku pak více než sedm set,“ informoval v pondělí Petr Majer ze Státní veterinární správy.

V Archeoparku Pavlov vystaví originální venuši. Sošku starou téměř 30 tisíc let

Pavlov - Jedinečnou příležitost spatřit originální sošku Venuše z Pavlova mají lidé, kteří se vypraví do Archeoparku v Pavlově na Břeclavsku. Figurka z mamutoviny stará 27 až 29 tisíc let tam bude k vidění od soboty, kdy je mezinárodní den archeologie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení