Nejméně jeden ples tradičně v lednu navštěvuje Jiří Matouš se svojí partnerkou. „Před lety jsme chodili do tanečních kurzů a tanec máme oba velmi rádi. Už se na jeden z nich těšíme. Nejspíš půjdeme na Ples města Znojma,“ svěřil se Matouš.

Mezi prvními letošními plesy je ples města Moravský Krumlov. Lidé na něj mohou zajít už v sobotu. „Bude v rakšické Orlovně a začíná v osm hodin večer. Hrát bude skupina Dreams, lidé se mohou zúčastnit i tomboly,“ informovali pořadatelé na webu města.

Nejvíce plesů nabízí regionální kalendář akcí 11. ledna. Na tento termín se připravují například tanečníci ze znojemské Taneční skupiny Single. „Pořádáme tradičně náš oficiální ples. Bude ve společenském centru Dukla ve Znojmě. Naši tanečníci předvedou hostům klasické předtančení, ale také třeba vystoupení dětí od osmi do dvanácti let věku. Nabídneme i menší blok výuky pro účastníky plesu, kteří se budou chtít naučit něco nového,“ řekla místopředsedkyně TS Single Dominika Peroutková.

Kam lze také zajít na ples:
• 5. ledna – XV. Reprezentační ples města Moravský Krumlov, Orlovna Rakšice.
• 11. ledna – Ples Taneční skupiny Single, společenské centrum Dukla, Znojmo.
• 11. ledna – Ples SVŠE, víceúčelové zařízení v Kuchařovicích.
• 11. ledna – 25. Myslivecký ples, KD Hodonice.
• 19. ledna – Ples města Znojma, společenské centrum Dukla, Znojmo.
• 19. ledna – Myslivecký ples, KD Miroslav.
• 26. leden – Ples města
Jevišovice, sál Komenia.


Podle Peroutkové je zájem lidí o tanec rok od roku větší. „Dospělých zájemců o taneční kurzy je skutečně stále více. Ty mladší láká spíše latina, starší páry pak standardní tance. Možná jejich zájem ovlivňuje i populární pořad České televize Star Dance,“ dodala.

Dámy ve večerních róbách a pánové ve tmavých oblecích zamíří o týden později do stejných prostor centra Dukla na Ples města Znojma. Je to první lednová akce, kterou pořádá Znojemská Beseda. „Ples začíná už v sedm hodin večer, kdy zahrají znojemští muzikanti Michal Smrčka a Pavel Novotný se svými Jazzovými standardy. Slavnostní zahájení je pak o hodinu později,“ uvedl vedoucí marketingu Besedy Karel Semotam.

Na plese bude hrát i skupina Onkels. Moderovat jej bude herečka a zpěvačka Hana Holišová a moderátor České televize Ondřej Blaho. „O předtančení se postarají profesionální tanečníci Jan a Kamila Tománkovi. Lidé je mohou znát také ze Star Dance. Jsou to lektoři tance a paní Tománková doprovázela třeba Ondřeje Banka. Zajímavé bude i vystoupení iluzionisty Pavla Kožíška. V jedenáct hodin večer pak zahraje skupina Team Revival Znojmo,“ dodal Semotam s tím, že vstupenky za 350 korun jsou stále k dispozici v informačním centru.