Pořadatelé toho ale nabídli mnohem víc. „Dětský den je jedinečný svátek. Proto jsme znovu připravili pestrou nabídku zážitků spolu s městskou knihovnou, záchrannými složkami, uměleckým spolkem GaP a dalšími uskupeními. Právě na stanovišti GaPu se děti staly na chvíli animátory a rozpohybovaly vlastní příběh pomocí ploškové animace a dalších technik,“ pozval František Koudela, ředitel pořádající Znojemské Besedy. Lektorky z GaPu ukázaly navíc dětem, jak snadné je tvořit akrylovými barvami. Stačí mít nápad a potřebnou inspiraci.

Den dětí ve Znojmě. | Video: Deník/ilona Pergrová

Prostor kolbiště, který se nachází v Horním parku, patřil pouťovým atrakcím. Komenského náměstí hostilo zábavný program s moderátory Láďou Koubkem a Šimonem Králem. S vystoupeními se například představily dětí navštěvující Středisko volného času Znojmo. „Byl zde i program pro děti pod názvem My Little Pony, který do Znojma přivezla agentura Impérium Zábavy. V Dolním parku měla svou část programu Městská knihovna Znojma, vedle nich již zmiňované Středisko volného času a Agentura Sluníčko, které zájemce potěšilo malovánímí na obličej,“ dodal Karel Semotam, který má ve Znojemské Besedě na starosti propagaci.

Nechyběly oblíbené ukázky techniky záchranných složek. Děti i zvídaví rodiče si mohli vyzkoušet, jaké to je dostat na ruce pouta nebo sledovat, jak záchranáři nakládají pacienta.

Další stanoviště skrýval Hradební příkop u Střelniční věže v blízkosti Dolního parku, kde na děti čekal Turistický oddíl Čtverka se svými aktivitami. Děti plnily například bobříka zručnosti, hladu nebo slepoty. Pořadatelé oslavy Dne dětí zařadili do víkendu před samotným svátkem, ten připadá totiž na první červen.