Návštěvníci se mohli seznámit s principy a způsobem hospodaření v lese, osahat a vyzkoušet si příslušnou techniku, vidět ukázky práce loveckého psa nebo náročnou práci stromolezce.

Na své si přišli velcí i malí návštěvníci. „Pro děti byly připravené dílničky se dřevem, soutěže a speciální hledačka. Zájemci se vydali na  procházku lesem s lesníkem. Součástí akce byl živý hudební doprovod, občerstvení a grilovačka,“ sdělil mluvčí znojemské radnice Pavel Kovařík.

Podle organizátorů se sobotní den vydařil. „Byla to příjemná akce, kde si účastníci mohli odpočinout v lese, dozvědět se zajímavosti o jeho významu pro člověka, ale i o jeho obyvatelích, a také jsme si připomněli, proč je důležité naše lesy chránit,“ zhodnotila za organizátory akce Jana Gabrhelová, koordinátorka vzdělávacích aktivit Městských lesů Znojmo.

Simulovaná dopravní nehoda byla součástí akce nazvané Den bez úrazu. Podílí se na ní každoročně kromě záchranářů, hasičů a policistů i znojemská  zdravotnická škola. Snímky z loňského ročníku.
Den bez úrazu 2024. V centru Znojma lidé uvidí hasiče i záchranku. U nehody

Akce se konala pod záštitu ministra zemědělství napříč celou republikou. Na různých místech byly pro návštěvníky nachystané komentované procházky v lese, ukázky lesnických prací, zalesňování, lesní pedagogiky. Pořadatelé lákali i na občerstvení, soutěže pro děti nebo další aktivity.

Zdroj: Youtube