Svým vystoupením zahájil akci dětský folklorní soubor Dyjavánek, který přednesl pásmu lidových písniček a tanců. „Muzika nechtěla nazvučit, protože jde o lidové písničky a ty se zpívaly a zpívají pod otevřenou oblohou bez mikrofonů,“ zahájil jejich představení moderátor.

Folklorní začátek vystřídala debata šéfredaktora Znojemského deníku Rovnost s vedoucím odboru rozvoje města Znojma Zdeňkem Čižmářem.
„Málo parkovacích míst v centru města, stále chybějící obchvat Znojma, nedokončené cyklostezky přímo ve městě.“ To byly nejčastější výtky, které zazněly v anketě Deníku mezi obyvateli Znojma.

„Pracujeme na ucelené koncepci dopravy ve městě Znojmě, jejíž součástí bude i parkovací dům, na nějž máme vytipované lokality. Řešit tak rozsáhlý problém nejde ze dne na den. V současné době prověřujeme možnosti vybudování parkovacího domu na nynějším prostranství naproti restauraci Centrál, nebo ve vnitrobloku u zelenářské ulice. Co se týče parkování přímo na náměstích v centru, ale i v dalších částech města, tam už zcela jistě nová místa pro auta nevzniknou. Není kde,“ podotkl Čižmář.

Na dosud vybudovanou cyklosteztku vedoucí po Vídeňské ulici od čerpací stanice Benzina ke pumpě Shell má, podle něj navázat další část cesty pro cyklisty na ulici Milady Horákové.

„Na již hotovou cyklostezku získalo město devadesátiprocentní dotaci. V budování dalších navazujících částí cyklostezky budeme pokračovat se zahájením výstavby autobusového terminálu v horizontu dvou let,“ doplnil Čižmář.

O následné odlehčení se postarala taneční formace Company, na které navázalo další vystoupení folklorního souboru Dyjavánek.