Smyslem akce je podle ní přiblížit lidem ochranu přírody. „Chrání ji pro sebe a pro svůj život, což by měli být na paměti," připomněla Gabrhelová.

Odpoledne čeká děti deset různých stanovišť. Chybět nebudou ukázky práce včelařů či přehlídka loveckých a služebních psů. Příchozí se seznámí s chovem ryb, jízdou na koni či prací sokolníka. Pořadatelé mysleli také na energetiku. Při edukační show se zájemci dozví, jakou teplotu má oheň.

K oslavám se připojí také Středisko volného času ve Znojmě, a to již zítra. „Čtvrtek a pátek bude patřit akci pro školy. Vystřídá se u nás devatenáct tříd. Školáci se zapojí do vzdělávacího programu, který je letos zaměřený na vodu. Čeká je dvanáct stanovišť s plněním úkolů," pozvala ředitelka střediska Hana Bílková.

Letošní program je podle ní zaměřený na školáky ze čtvrtých a pátých tříd základních škol. Děti se dozví, proč je voda důležitá a jaké následky může být její znečištění.

Den Země připadá každoročně na 22. dubna a jeho smyslem je připomenout lidem dopady znečišťování životního prostředí. Obce se obvykle během dubna připojují k oslavám mimo jiné úklidem veřejných prostor.

Program Dne Země ve Znojmě22. dubna, 15 – 18 hodin
Beach Club, Loucká 32
planetárium, chov a ukázka ryb, bylinkářství, sokolník, včelař, chovatel koní, vinař, ukázka loveckých a služebních psů
špekáček zdarma pro děti, které přijdou v masce inspirované přírodou