Pracovníci klubu se s mládeží a dospívajícími od jedenácti do šestadvaceti let věku setkávají přímo v klubu na Masarykově náměstí, nebo při práci v terénu. „Každý takový kontakt představuje například desetiminutový až půlhodinový rozhovor. V průměru jich denně v klubu či terénu míváme do třiceti,“ uvedl vedoucí Coolny Robert Knebl.

Lidé z klubu si všímají, jak se mění potíže, které mladí řeší. „Přibývá problémů ve virtuálním světě, jako je kyberšikana a podobně. Sledujeme také nárůst agresivity či neúcty. V souladu s tím chystáme na míru šité programy a workshopy v klubu,“ dodal Knebl.

Desáté narozeniny oslaví Coolna přesně za týden příští pátek. „Program začne ve dvě hodiny odpoledne. Vystoupí břišní tanečnice skupiny Farabell, znojemští rapeři New Shoota Rap, Fabiano Rap a Eztek Rap. Své umění předvede také žonglér a kejklíř Jonáš,“ informovala Veronika Brandejs ze znojemské charity.

David Gros a jeho přátelé ze znojemského vodáckého oddílu vodáckého oddílu měsíc cestovali po řekách a horách Nového Zélandu. Foto: archiv Davida Grose
Vodáci pluli po řekách země Pána prstenů