Tak například na nové zážitky i kamarády láká již zájemce letní dětský tábor pořádaný občanským sdružením Víkenďáci. „Celotáborová hra se tentokrát ponese v duchu odvážných Galů Asterixe a Obelixe, a tak se zalesněné tábořiště na čtrnáct dnů promění v galský hvozd plný nástrah, který prověří schopnosti táborníků v tematických hrách a soutěžích," přiblížil Jan Humpolík z občanského sdružení.

Kromě soutěžních klání se malí dobrodruzi mohou těšit i na napínavé noční hry, vaření v kotlíku, koupání v bazénu, šlehačkovou bitvu a diskotéku.

„Adrenalin do krve táborníkům pak zaručeně vyplaví lanové aktivity a jízda na segwayích. Po namáhavém dni si pak děti jistě rády odpočinou v letním kině při svitu loučí," doplnil Humpolík s tím, že ukázku své náročné práce předvedou dětem i záchranáři.

Tábor je určen dětem ve věku od 6 do 15 let a uskuteční se od 28. července do 9. srpna v Podhradí nad Dyjí. Více je na www.vikendaci.cz.

O letošních táborech už informuje i Dům dětí a mládeže ve Znojmě. Na svém webu již zveřejnil letošní termíny, ceny a přihlášky.

Děti ze Znojemska se tak mohou hlásit třeba na Třídenní tábor v Bojanovicích konaný od 24. do 26. května, na florbalový tábor Hájenka Olbramkostel, který bude v termínu od 12. do 16. srpna či na červencový jedenáctidenní Všeobecný tábor DDM Znojmo v Podhradí nad Dyjí. Jeho cena je tři tisíce tři sta korun.