Dvoupodlažní budovu s vybavením i zahradou postavili Krumlovští za více než čtyřiadvacet milionů korun. Důvodem byl přibývající počet mladých rodin s dětmi v lokalitě. S náklady pomohly z větší části dotace.

„Školku máme vybavenou účelným nábytkem. Děti se mohou těšit na spoustu hraček, ale i didaktických pomůcek. Jsem velmi rád, že můžeme rodičům od nadcházejícího školního roku nabídnout celkem dvacet čtyři míst v opravené školce,“ řekl při slavnostním otevření předškolního zařízení starosta Moravského Krumlova a současně senátor Tomáš Třetina.

V přízemí školy se nachází technická místnost, skladovací prostory a zahradní umývárna včetně toalety. Ze schodišťové chodby přijdou děti do šatny, hygienického zázemí, učebny a herny. „Nechybí prostory a gastro vybavení pro přípravu a výdej stravy, která se bude dovážet ze školní jídelny mateřské školy na ulici Husova ve městě. V herně jsou hrací koutky, molitanové kostky a další pomůcky pro vzdělávání,“ popsala mluvčí úřadu Eva Fruhwirtová.

K vybavení patří i piano, projektant nezapomněl ani na prostory pro přehledné uložení pomůcek a zázemí pro pedagogy. „Pamatovali jsme také na parkovací stání, takže před školkou je celkem šest míst pro auta a jedno místo pro imobilní osobu,“ dodal místostarosta Krumlova Zdeněk Juránek.

Pobyt na čerstvém vzduchu umožní dětem školní zahrada. Pergoly ve tvaru krychle jsou doplněné horolezeckými úchyty a tabulovou stěnou pro kreslení. Pro rozvoj hrubé motoriky jim bude sloužit balanční sada a lávky, aktivní žebříkový kruh, trampolína, švédská bedna a žíněnky. Nechybí ani asfaltový ovál pro jízdy na koloběžkách, pískoviště, dětské stoly, židle a stoličky. Odpočinout si mohou na venkovních sedacích vacích.