Zdůraznil přitom, že jde o preventivní opatření. Po dezinfekčních stojanech chystá znojemská radnice ve svých prostorách i další opatření.

„Dezinfikovat chceme preventivně také samotné budovy úřadu a jeho příspěvkových organizací. Všechny, kdo musí vyřizovat nyní na městském úřadu vyřizovat svoje záležitosti prosíme, aby zvážili osobní návštěvu a využívali, pokud je to možné, spíše elektronickou nebo telefonickou formu komunikace,“ vyzval starosta Grois.

Znojmo svolává dobrovolníky

S Oblastní charitou, znojemskou pobočkou organizace ADRA i s městským Centrem sociálních služeb dojednává znojemská radnice pomoc starším lidem například s nákupy. „Prostřednictvím aplikace Mobilní rozhlas jsme také spustili registraci dobrovolníků. Velmi si vážním toho, že jen do nedělního rána se jich přihlásilo na padesát. Jdou nám všem příkladem, všem jim děkuji,“ uvedl v neděli ráno starosta Znojma Jan Grois.

Zájemci skutečně připravení pomáhat se mohou zapsat na https://www.mobilnirozhlas.cz/app/anketa/I2JID8Pn. Starosta Grois dodal, že ve spolupráci se střední školou a učilištěm v Dvořákově ulici město také zajistilo ubytování pro mediky, aby mohli postupně posílit personál znojemské nemocnice.