Záměr představitelů obce potvrdil dlouholetý zastupitel František Hruška. „Zadali jsme zpracování odborné studie, která nám má nabídnout několik variant, jak by budoucí náves měla vypadat. Rádi bychom prostor, kde ještě nyní stojí budova bývalého Prehistoric parku, změnili na klasickou náves s parkovými úpravami a možná i nějakým vodním prvkem,“ uvedl Hruška.

Dodal, že budovu nyní bývalý provozovatel atrakce vyklízí. Potom přijde na řadu demolice objektu. „Demoliční výměr ještě nemáme, a tak nelze říci, jak rychle bude vše postupovat. Bude také záležet, jak k záměru přistoupí budoucí zastupitelstvo, které vzejde z podzimních komunálních voleb. Předpokládám, že příští rok by se náves měla zásadně změnit k lepšímu,“ naznačil zastupitel Hruška.

Na historii budovy, která zabírá 1360 čtverečních metrů plochy, zavzpomínal jeden z místních Pavel Navrátil. „Dinopark tady byl asi osm let, ale ještě předtím to léta byla prodejna, kterou postavilo JZD. Než tady stála, v tom místě jsem si ještě jako malý kluk hrával. Bylo zde hřiště, tráva i tenisový kurt,“ popsal.

Upozornil, že likvidace stavby nemusí být tak snadná, jak by se na první pohled mohlo zdát. „Ten vršek, to bude rychlovka, ale základy jsou plné betonu. To bude fuška,“ myslí si Navrátil.

Podle odborníka na cestovní ruch Lukáše Davida budou úpravy návsi spíše přínosem pro místní lidi. „Když na hranicích vyzvedávám rakouské turisty, Chvalovicemi jen projíždíme. Nikoho zatím nenapadlo, aby řekl: „Podívejte, tady je pěkná vesnice, tam zastavíme. “ Naopak. Vesnice je poznamenaná třeba kvůli veřejným domům. Jsem rád, že to obludárium v podobě dinoparku je pryč a Chvalovice si jako nejbohatší obec v regionu uvědomily, že by měly mít pěknou náves a stále hezčí a hezčí vesnici. Prostředky na to rozhodně mají,“ podotkl David. Doplnil, že obec má potenciál ve vinařství, ale je zajímavá třeba i pro obyvatele Znojma svým velkým dětským parkem.