Před samotným představením mohli herci zavzpomínat na uplynulých deset let společné práce. Řada z nich pod vedením Martiny Výhodové funguje ale mnohem déle.

První hrou, kterou Divadelní studio MV začínalo, byla Balada z hadrů dvojice Voskovce a Wericha. Nebe na zemi bylo další v pořadí a na jevišti znojemského divadla ji lidé viděli v listopadu 2015. „Nebe na zemi si soubor vybral pro dnešní oslavy proto, že je plná legrace. A ta k oslavám patří,“ uvedla hru moderátorka Jana Kobylínská.

Zdroj: Youtube

Diváci tak brzy zjistili, co zažije Jupiter, když na sebe po hádce s manželkou Juno vezme lidskou podobu a sestoupí z Olympu na zem.

Přestože Osvobozené divadlo uvedlo Nebe na zemi ve třicátých letech, ani v dnešní době neztratila na půvabu a aktuálnosti. Vtipy jsou nadčasové, stejně jako lidské vlastnosti, do kterých se hlavní protagonisté strefují. Hamižnost, marnivost, chronická žárlivost a podvody dohnané do krajnosti. Ale protože jde o komedii, o salvy smíchu nebyla nouze. A plné divadlo tleskající vestoje završilo oslavy desátých narozenin studia.

Nebe na zemi, Městské divadlo Znojmo, 8. března 2024

  • Režie: Martina Výhodovvá Valíková
  • Choreografie: Eva Lettlová
  • Hudba: Michal Smrčka, Jan Jeřábek, Zdeněk Novotný

Hru Nebe na zemi sehráli herci Divadelního studia Martiny Výhodové v pátek 8. března v zaplněném znojemském divadle.Hru Nebe na zemi sehráli herci Divadelního studia Martiny Výhodové v pátek 8. března v zaplněném znojemském divadle.Zdroj: Deník/Ilona Pergrová

Obsazení:  Juno - Emílie Mácová, Jupiter starší - Jakub Krainer, Jupiter mladší- Marek Zimmerman, Merkur - Jana Březovská, Camilio - Martin Humpolík, Scipio - Vojtěch Čabala, Horacio - Kamil Chaloupka, Caverna - Marek Minich, Catastrofa - Simona Foučková, Bartolus - Petr Frömel, Aramanta - Lucie Pikolová, sousedka - Simona Culková, rakvář - Tomáš Žiaček, sbor - Jitka Bulínová, Kateřina Ondrová, Dita Buchtová, Ivana Herzigová, Romana Boorová, Žaneta Nováková, Jan Vystrčil, Petr Walla, Vlasta Bastlová, Kristýna Kindlerová, Natálie Šimková a Marie Špačková

Další hrou, na kterou se divadelní příznivci mohou těšit, bude premiéra představení s názvem Zítra touhle dobou. Naplánovaná je ve znojemském divadle na 12. dubna.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Kam se jinak nedostanete. Projděte si znojemskou knihovnu od sklepa až po půdu

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová