A nebude to jen Statek, který zůstane zavřený. Neotevře například sousední Bowling Sport Bar ani restaurace Centrál. Stálí hosté jsou nazlobení. „Nelíbí se mi to a nikomu z mých známých. Asi prostě půjdu jinam," svěřil se Konečný.
Jak dodal, už něco podobného zažil. „To když tady byla Bohemka. Nemohli jsme z hospody ven, chtěli nás i s fanoušky nacpat do autobusu. Nevidím důvod dělat z někoho předem lumpa," zlobil se Konečný.

Provozovatelé Statku a Sport Baru oznámili svým hostům prostřednictvím sociální sítě Facebook, že bude zavřeno. „Vážení zákazníci, v neděli bude Statek uzavřený z důvodu konání fotbalového utkání 1.SC Znojmo a FC Baník Ostrava. Děkujeme za pochopení. Zároveň upozorňujeme sobotní hosty, kteří mají v plánu ponechat auto na parkovišti do neděle, ať tak nečiní. Již od rána zde bude operovat policie a pořadatelé," napsali podnikatelé na Facebook pivnice Statek.

Provozovatel obou podniků Jan Polák tvrdí, že mu více než ušlý zisk vadí jiná věc. „Víc než chybějící tržba mi vadí to, že si s podobným výtržnictvím nedokáže v téhle zemi nikdo poradit. Tohle jsem ještě nemusel dělat a doufám, že se to nebude opakovat," řekl Polák.

Zamčené dveře budou také v nedaleké restauraci Centrál. „Byli u nás zástupci znojemského fotbalového klubu, kteří nám doporučili zavřít. Už minule jsme měli s fanoušky Baníku potíže. Sice se nervali, ale odnášeli nám pryč sklenice. Počítám, že ztráta na nedělní tržbě se bude pohybovat v řádech tisíců korun," konstatoval majitel restaurace Martin Truhlář.

S omezením provozu musí počítat i hosté nedalekého Illegal baru. „U dveří bude ochranka. Na oběd budeme pouštět jen stálé zákazníky. Od dvou hodin asi do osmi pak zavřeme zcela," řekl majitel podniku Jiří Vítek.

Na zápas se chystají i policisté. „O tomto problémovém zápasu víme a přijali jsme konkrétní opatření. Z taktických důvodů nebudeme zveřejňovat ani počty ani jednotky policistů, které plánujeme ve Znojmě nasadit," naznačila mluvčí policistů Kamila Haraštová.

V polovině července měli policisté velké cvičení v ulicích Znojma. Zasahovali proti velké skupině výtržníků.