Starosta Marek Sovka lidi oslovil videem i zprávou v mobilním rozhlase. Z obce nakonec zásilku, která vážila přes dvě a půl tuny, převážela tento týden na místo určení dodávka. Zboží nakládali zaměstnanci úřadu spolu s hasiči. „Solidarita místních byla obrovská. Nečekal jsem, že se výzva tak ujme. Mám ohromnou radost. Jsem na lidi pyšný,“ řekl Sovka.

Sdělil, že velikostí obce nejsou schopní nemocnici poskytnout personál, proto se hned chytnul materiální pomoci. „Rovnou jsem se zeptal, jestli mají zdravotníci nějaké požadavky. Ředitel řekl, že se po směně ve skafandrech rádi napijí coly nebo stoprocentních džusů, aby krátkodobě navýšili hladinu cukru," poznamenal Sovka.

Sám obdivuje, co všechno musí lékaři a sestry v první linii zvládnout. „Po sundání ochranných obleků mají opruzeniny, ekzémy. My musíme jenom nosit roušku," zmínil starosta.

Řediteli nemocnice předal kromě velkého množství lahví i obrázek od dětí z branišovické mateřské školy. „Zástupci nemocnice na náš příspěvek reagovali komentářem, že žádná obec není malá, pokud dělá takové činy jako Branišovice. Vše je o lidech a do Branišovic posílají velké díky," oznámil Sovka.