Vinaři využívají prestižní zavedené značky VOC Znojmo častěji a přihlašují více vzorků. Od loňského roku proto existují z důvodu objektivnějšího hodnocení dva jarní termíny zatřiďování. Jedno hodnocení proběhlo na konci března, to druhé na začátku dubna. Na obě kola zatřiďování bylo přihlášeno 47 vín, přičemž jich 40 prošlo, což značí skvělý výsledek.

Pro vinaře je označení VOC Znojmo velmi prestižní, svá vína proto pečlivě připravují. Nejvíce nově certifikovaných vín je odrůd Sauvignonu (14), pak Veltlínského zeleného (13) a Ryzlinku rýnského (12). Vinaři zatřídili také jedno Cuvée. „Vinař obdrží pro svá vína přesně tolik pásků, kolik lahví zatříděného vína VOC Znojmo měl v době odběru vzorků vín k zatřídění,“ nastínil Koudela.

Ilustrační foto.
Konec týdne ve Znojmě: opili se, až nemohli chodit

„Na identifikační pásce nalezne každý zákazník kód výrobce, číslo šarže, kód rozhodnutí a počet lahví v dané šarži,“ doplnil Koudela. Pro spotřebitele je tato kontrolní páska garancí původu a výjimečnosti vín z vybraných viničních tratí znojemské vinařské podoblasti.

Nově zatříděná vína VOC Znojmo mohou milovníci vína ochutnat Festivalu vína VOC Znojmo, který se koná ve středu 8. května na Horním náměstí a na tzv. odrůdových ulicích ve Znojmě.