Čtvrtý ročník Bílé letní noci čeká už tuto sobotu Dobřínsko. I letos půjde o charitativní koncert, celý výtěžek bude věnován známému nadačnímu fondu Kapka naděje. O organizaci akce se starají Petr a Karel Kameníkovi.

Jak vlastně nápad na pořádání Bílé letní noci vznikl?
Na začátku to byla recese na taneční party White session, takže jsme se oblékli do bílého a udělali první Bílou letní noc. Na tu přišlo kolem dvou set návštěvníků. Rok od roku byla akce úspěšnější, chodilo čím dál více lidí, ale teprve minulý rok jsme se rozhodli k přeměně na charitativní akci a věnovali výtěžek na dobrou věc. Přímo na místě byl předán šek na částku skoro osmapadesát tisíc korun Patriku Heroutovi, který je po vážné dopravní nehodě upoután na invalidní vozík. Pro letošní ročník jsme se spojili s nadačním fondem Kapka naděje a celý výtěžek bude věnován právě tomuto fondu, který za něj zakoupí potřebné vybavení na oddělení dětské onkologie ve fakultní nemocnici v brněnských Bohunicích.

Co na letošním ročníku návštěvníkům nabídnete?
Oproti minulému ročníku došlo k přeměně z místní taneční zábavy na hudební minifestival a tomu také odpovídají účinkující. Letos za námi přijede skupina Argema, Petr Bende & band, zpěvačka Debbi s kapelou, Olga Lounová s kapelou, Robbie Williams revival Brno a skupina Sillage.

Kdy a kde se vlastně akce koná?
Celá akce se uskuteční poslední sobotu v červenci na fotbalovém hřišti v Dobřínsku. Začátek je od čtyř hodin odpoledne, areál bude zpřístupněn od tří hodin. Doporučujeme všem koupit si lístky v předprodeji za cenu sto sedmdesát korun, protože jenom tyto lístky budou slosovatelné o hodně zajímavé a hodnotné ceny. Vstupné na místě je dvě stě čtyřicet korun. Děti v doprovodu rodiču do sto třiceti centimetrů mají vstup za sto korun. Po celou dobu trvání je samozřejmě zajištěno bohaté občerstvení.
Veškeré informace se lidé dozví na plakátech, nebo na Facebooku po zadání Bílá letní noc.

Šla by akce pořádat bez sponzorů?
Určitě ne. Nepodařilo by se to bez partnerů a lidí, kteří celou akci finančně podpořili a také mediálních partnerů, ke kterým samozřejmě patří i Znojemský deník. Za to všem patří velký dík. Teď chceme všechny co nejsrdečněji pozvat, ať se poslední sobotu v červenci přijdou v bílém oblečení pobavit a zároveň tím přispět na dobrou věc.