Krajští zastupitelé o tom rozhodli na svém prvním březnovém zasedání. „Letos jsme dobrovolným hasičům poslali více peněz. Celkem osmadvacet milionů korun. Jsme si vědomi nezastupitelné role, kterou v jihomoravských obcích a městech plní jednotky sborů dobrovolných hasičů, a proto dlouhodobě usilujeme o náležité zabezpečení požární ochrany v kraji,“ uvedl hejtman kraje Bohumil Šimek.

Nové monitorovací zařízení pro kontrolu radiace využívají od února hasiči z chemické laboratoře v Tišnově na Brněnsku.
Hrozba ozáření? Hasiči z chemické laboratoře přesněji změří radiaci

Do Chvalovic tak přijde pro hasiče suma tři sta tisíc korun. „Potřebujeme dodávku na přepravu našich lidí. Zatím používáme starou, která má najeto šest set tisíc kilometrů a nemá ani maják,“ naznačil velitel chvalovických dobrovolných hasičů Roman Vaněk s tím, že novou dodávku by rádi měli už letos.

Chvalovičtí hasiči evidují za loňský rok celkem osmatřicet výjezdů. Z toho sedmadvacetkrát vyjížděli k požárům.

Příhraniční Chvalovice jsou jednou z nejbohatších obcí v celé republice. Do obecní kasy tam tečou velké peníze také díky kasinům v jejich katastru. Proto si vedení obce může dovolit štědře podporovat nejrůznější spolky a sdružení. V minulosti například dala obec padesát tisíc korun na nákup ptačích budek.

Zámek ve Vranově nad Dyjí dostává novou střechu. První dvě etapy vyjsou na sedmadvacet milionů korun. Lešení by mělo zmizet letos v červnu.
Vranovský zámek obklopilo lešení. Zůstane i v létě