Stávající kameru na ulici 17. listopadu má vystřídat modernější kamerový systém. Zachytí celou oblast nádraží Českých drah i obou autobusových nádraží na ulici Dr. Milady Horákové, a to od křižovatky s ulicemi 17. listopadu a 28. října až po křižovatku s ulicí Vídeňskou. Městská policie Znojmo požádala o dotaci na modernizaci kamerového systému právě u nádraží.

Vybrané místo pro její umístění vychází z doporučení a analýz Policie České republiky „Lokalita nádraží a okolí pošty je po celý den spojena s vysokou koncentrací lidí, navíc jde o důležitý dopravní uzel města. Modernější kamerový systém by nám pokryl celý prostor a díky vysoce účinnému zoomu by nám umožnil sledovat i vzdálenější partie nádraží a přilehlá prostranství, včetně vyústění ulice Dr. Milady Horákové do ulice Vídeňské,“ vysvětlil ředitel Městské policie Znojmo Petr Hladký.

V ulicích Znojma přibydou další kamery. Ilustrační foto kamerový bod na ulici Pontassievská ve Znojmě.
Dění v ulicích Znojma ohlídají další kamery. Město vyjdou na půl milionu korun

Celkové náklady na modernizaci kamery jsou tři sta padesát tisíc korun. „Z této částky by dotace z Programu prevence kriminality Ministerstva vnitra pokryla pětaosmdesát procent. Nové kamery by se pak instalovaly v průběhu letošního roku,“ informoval tiskový mluvčí města Pavel Kovařík.

Projekt je součástí modernizace a rozvoje městského kamerového systému, který ve Znojmě funguje od přelomu let 2002 a 2003. Od té doby prošel několika rozšířeními a obnovou. Kamery jsou umístěny na téměř čtyřech desítkách míst po celém městě. „Záznamy z kamer slouží jako důležitý důkazní materiál pro policii a pro odbor přestupků na městském úřadě. Kamerový systém nám umožňuje mít nepřetržitou kontrolu nad rizikovými místy, zvýšit tak bezpečí obyvatel a chránit majetek. Strážníci mohou být více v těch lokalitách, kde kamery nejsou. V pátek a v sobotu v noci nám pak pomáhají při řešení nejrůznějších potyček," popsal Hladký.

Ilustrační foto
Konec pátrání. Díky lidem policisté ve Znojmě chytli muže, který napadl taxikáře

Nedávno pomohl zveřejněný záběr z kamery poznat muže, který figuroval v napadení taxikáře ve Znojmě.