„Sedm lidí se při víkendových nehodách lehce zranilo. Řidiči si způsobili celkově čtvrt milionovou škodu,“ řekla policejní mluvčí Lenka Drahokoupilová.

Alkohol stál i za nedělní ranní nehodou u Chvalovic. Teprve osmnáctiletý řidič nezvládl ve velké rychlosti svoje auto, vyjel mimo silnici a skončil na střeše. „Řidič utrpěl otřes mozku a jeho sedmnáctiletý spolujezdec zhmoždění zad. Oba jsme převezli do znojemské nemocnice,“ řekla mluvčí jihomoravské záchranářů Barbora Zuchová. Mladík před jízdou pil. Policisté mu naměřili téměř dvě promile alkoholu.

Kuriózní nehodu museli policisté řešit i v Hrušovanech nad Jevišovkou. Pětadvacetiletá jezdkyně tam nezvládla svého koně a spadla v křižovatce. Sanitka ji odvezla do brněnské nemocnice.

Nejopilejšího řidiče zastavili policisté v sobotu odpoledne mezi Pravicemi a Břežany. „Naměřili jsem mu téměř tři a půl promile alkoholu v krvi. Na místě přišel o řidičský průkaz a své chování musel vysvětlovat na policejní služebně,“ uvedla Drahokoupilová. S více než jednou promile alkoholu v krvi za volantem odhalili policisté od pátku do neděle sedm řidičů.