Od května její provoz přejde pod příspěvkovou organizaci radnice, Městskou zeleň. O dravce se dál bude starat Rostislav Jordán. Dohodli se na tom zástupci města a Jordán, který stanici dosud provozoval.

„Dospěli jsme k řešení, které stabilizuje situaci. Expozici převezme organizace města po provozní stránce, o ptáky se dál bude starat pan Jordán. Odpadnou mu tím starosti s provozním rozpočtem, vyjma nákladů na ošetřování,“ sdělil místostarosta Marian Keremidský.
O budoucím statutu expozice jednal Jordán s úředníky ministerstva životního prostředí.

„Z jednání vyplynulo, že na oficiální stanici pro handicapované dravce bych musel mít větší prostor, než dosud. O tom budu s městem dál diskutovat,“ sdělil Jordán.

Před jednáním se obával, že podle nových pravidel by stanice musela přijímat všechny nemocné či zraněné živočichy, které by lidé našli v přírodě. „Nakonec by šlo asi jen o to, že bych musel mít nějakou voliéru, kde bych takové zvíře umístil, než by si pro ně přijeli z jiného zařízení,“ dodal Jordán.

Keremidský zatím možnost rozšíření prostoru pro stanici nechtěl příliš komentovat. „Je to nová informace, budeme o tom muset jednat a posoudit možnosti,“ dodal.