„Druhé místo je především oceněním dobré práce pana faráře a všech farníků včetně sponzorů, kteří na opravu kostela přispěli. Odborné firmy, kterým také patří náš dík, opravovaly kostel tři roky,“ řekl starosta Višňové Jan Daniel.

Kostel s bohatou historií stojí přímo v centru Višňové. „Předpokládám, že a nová krása této dominanty přitáhne pozornost lidí, kteří si kostel jistě rádi prohlédnou,“ doplnil Daniel.

V soutěži, kterou vyhlásil Jihomoravský kraj, bojovaly o titul také další památky ze Znojemska. Na nižších příčkách se umístila kaple v Kravsku, nově nainstalované sousoší Kalvárie ve Znojmě zcela propadlo, když získalo pouhých sedm hlasů.

„Kostel ve Višňové byl v takovém stupni narušení, že vyžadoval odborné ošetření. Restaurátorským zásahem došlo k pozastavení znehodnocujících vlivů a k odpovídající rehabilitaci díla a zvýšení jeho prezentační hodnoty,“ píše se na stránkách Jihomoravského kraje.

Raně gotická stavba z druhé poloviny 13. století byla v havarijním stavu. Vloni místní fara ukončila komplexní opravu, která spočívala v obnově střech a fasád.