„Investorem byla Správa a údržba silnic Jihomoravského kraje," podotkl místostarosta Dyjákovic Luděk Ševčík.

Silničáři zaplatili dvaadevadesát milionů korun a obec Dyjákovice částku čtrnáct milionů korun, jak uvádí tisková zpráva. Podle ní byla součástí projektu nejen komplexní rekonstrukce silnice a chodníků včetně přeložek inženýrských sítí a sanací podzemních prostor. Dyjákovičtí získali i dešťovou a splaškovou kanalizaci.

Stavební firma Swietelsky zahájila práce v říjnu loňského roku a skončili v listopadu letošního roku. Práce si vyžádaly zhruba sedmiměsíční uzavírku silnice a objízdná trasa vedla na Velký Karlov.

Lidé získali také nové chodníky a vjezdy k rodinným domům a parkovací plochy před školou, obecním úřadem a místní závlahovou firmou. Dělníci také vysázeli pětačtyřicet nových stromů namísto těch, které bylo nutné vykácet.

Přes tři sta padesát milionů vynaložili letos silničáři na opravy regionálních silnic na Znojemsku a Krumlovsku. Nejvíc peněz šlo do sedmikilometrové trasy z Ivančic do Polánky. Po letech žádostí a výtek přišly na řadu cesty na Vratěnínsku. „Oprav se dočkala také silnice mezi Těšeticemi a Prosiměřicemi, která vyjde na čtyřiačtyřicet milionů korun, po letech příprav se dočkají nové silnice i Mikulovice," vypočítal šéf znojemské oblasti krajské správy silnic Zdeněk Komůrka.