Třiačtyřicetiletá manažerka z Trutnova vyhledala pomoc znojemských lékařů po mnoha nezdařilých operacích. Tamní odborníky jí doporučili až experti z nemocnice v Praze. „Sdělili mi, že jediné pracoviště, které mi může pomoci, je znojemská ortopedie,“ popsala pacientka.

Paní Markéta utrpěla v roce 2019 úraz, který si způsobila pádem při obyčejném zakopnutí. Po mnoha neúspěšných zákrocích a operacích měla ruku téměř nehybnou.

Operaci, o níž mluvčí znojemské nemocnice Petra Veselá informovala včera, provedli tamní odborníci na konci září. „Nabízela se výměna kloubu, u té však hrozil další zánět s ohledem na ten předešlý, který pacientka prodělala a kloub jí museli vyjmout,“ popsala mluvčí Veselá.

Proto jí znojemští lékaři doporučili transplantaci kosti. „Jedná se o ojedinělé operační výkony i v rozsahu střední Evropy, které se v České republice provádí pouze ve Znojmě,“ vyzdvihl primář Hart.

Po zákroku se pacientka už dotkne ramene. „Těším se, že se budu moci věnovat běžným věcem, jako je lyžování, jízda na kole nebo budu moci vykonávat běžné domácí práce, třeba úklid,“ komentovala s úsměvem paní Markéta.