Ústředním tématem je prolnutí divadla a hudby. Podtitul zní Hudba v divadle, divadlo v hudbě. Letošní tradiční Hudba Znojmo bude sice plná nových zákonných povinností, ale i přesto jako jedni z mála v Česku připravují pořadatelé akci v plném rozsahu, tedy osmnáct dní koncertů, vystoupení, operních představení. Každý den alespoň jedna akce. 

Až na výjimky účinkují samí Češi. „Letos dáváme prostor v našem programu zejména českým umělcům, jako je Pavel Šporcl, pěvkyně Jana Šrejma Kačírková, náš rezidenční orchestr Czech Ensemble Baroque, jedinečné audiovizuální dílo provede duo Kchun, dále v Uherčicích se o strhující zážitek postará Epoque Quartet nebo v národním parku Melody Boys. Letos více než kdy jindy rádi podpoříme české interprety, kteří teď mají na několik měsíců stopku v účinkování u nás i v zahraničí,“ konstatovala mluvčí festivalu.

Znojemská radnice má k dispozici zpracovanou první vizualizaci dvou mol pro umístění nad jezem u Louckého kláštera, která se liší od původního návrhu.
Vylepšení Znojma: 13 návrhů od lidí. Z loni úspěšných je jasná jen podoba mola

Festival pořadatelé připravovali po celou dobu karantény. „Chtěli jsme v případě, že bude možné akce pořádat, být s programem co nejblíže podobě, na kterou jsou návštěvníci každoročně zvyklí a jakou jsme také původně zamýšleli. A to se podařilo. Akci máme v původním rozsahu a také ve stejném termínu. Chceme lidi potěšit skvělou hudbou, aby se odreagovali a užili si po měsících v karanténě trochu zábavy. Letní Znojmo je k tomu ideální místo,“ řekl prezident festivalu Jiří Ludvík. 

ZAČÁTEK PROGRAMU:

čtvrtek 9. červenec
Festivalový aperitiv
Vína a dechberoucí menu Petra Fily.
17.00 < terasa pod kostelem sv. Mikuláše – Velká Františkánská 18, Znojmo

pátek 10. červenec
Zahajovací koncert: Pavel Šporcl
Ozvěny divadla v houslové tvorbě za doprovodu klavíristy Petra Jiříkovského.
18.30 < nádvoří Minoritského kláštera (Jihomoravské muzeum), Znojmo

pátek 10. červenec
Festivalový večírek
Hudba, víno a regionální speciality.
20.00 < Horní náměstí, Znojmo

sobota 11. červenec
Koncert při svíčkách I
Díla autorů starších slohových období v podání klavíristky Andrei Linsbauer, sopranistky Romany Kružíkové a mezzosopranistky Jarmily Balážové.
20.00 < nádvoří Minoritského kláštera (Jihomoravské muzeum), Znojmo

sobota 11. červenec
Divadlo světel: duo Kchun
Projekt „Purgatio“ – audiovizuální dílo spojující gregoriánský chorál, renesanční polyfonii, mluvené slovo a kresbu světlem.
22.00 < kostel sv. Michala, Znojmo

neděle 12. červenec
Koncert uherčického zámku: Epoque Quartet
Multižánrový Epoque Quartet a tak trochu jiný koncert koketující s formou divadelního představení.
19.00 < nádvoří Státního zámku Uherčice
Termín celého festivalu: čtvrtek 9.7. až neděle 26.7.2020