Dosavadní přínos festivalových dražeb pro zámek shrnula kastelánka Eva Štěpánová. „Včetně letošních sto tisíc činí celkový výtěžek milion třicet tisíc korun. Všichni dárci v minulých letech velmi významně přispěli obnově třinácti oken banketního sálu, šesti oken andělské chodby ve starém zámku. Loni výtěžek přispěl opravě dvojramenného schodiště v nově upravené a zpřístupněné růžové zahradě," vypočítala Štěpánová.

Jak dodala, správa zámku si váží všech příspěvků. „Někteří lidé si netroufají dražit vína a přispějí nám přímo. Jsme velmi vděční za každý dar. Zámek má tolik naléhavých potřeb, od chybějících sítí po různé statické poruchy, že bez této podpory by se na opravy například zmiňovaných oken dlouho nedostalo," doplnila Štěpánová s tím, že výměna oken poté umožnila zahájení restaurátorských prací.

Zámku mezitím svítá naděje na velkorysejší opravy. „Projektanti mají zadání, nyní je zpracují a na přelomu roku se dozvíme, zda naše žádost v evropských fondech uspěje," poznamenala Štěpánová.

Z atmosféry koncertu měla Senić radost. „Už je to pro mně tradice a skutečná srdeční záležitost, svým způsobem vrchol mojí sezony, protože volno mám vždycky až po Uherčicích. Snažím se vždycky připravit program a pozvat hosty tak, aby byl koncert pro diváky zajímavý. Když někam přijedete poprvé či podruhé a lidé jsou nadšení je to nádherné, ale zpívat tu poosmé a zažít na konci opět potlesk ve stoje je něco, čeho si velmi vážím. A je pro mě poctou, že mohu být součástí skvělého znojemského festivalu," řekl Senić.

Z Uherčic odjížděl spokojený i president festivalu Jiří Ludvík. „Vzpomínám si na kulturní šok z toho, jak zámek vypadal, když jsem tu byl poprvé. Snad i naše podpora měla podíl na tom, že Uherčice postupně stoupají v prioritách pro budoucí opravy. Nyní doufám, že se dožijeme toho, že zdejší zámek bude skutečně jako zámek vypadat," řekl Ludvík.