Předehrou letošního ročníku již byla soutěž mladých kuchařů zvaná Znojemská pečeně. Hned první den festivalu se pak uskuteční vernisáž výstavy dětských kreseb „Plný talíř malování" určená pro veřejnost. Páteří festivalu bude opět soutěžní mezinárodní přehlídka televizních a rozhlasových pořadů o gastronomii. Projekce budou nejen pro odbornou porotu, ale pořady budou přístupné veřejnosti na několika místech ve městě.

Novinkou festivalu bude odborný seminář o minipivovarech. Odborníci z Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského vystoupí s přednáškami Mikrobiologie v minipivovarech a o novinkách v oblasti zákona. Organizátoři semináře rovněž přiblíží výsledky dosud nejrozsáhlejšího dotazníkového šetření mezi minipivovary a obcemi na téma minipivovary jako příležitost pro cestovní ruch.

„Fenomén rozvoje českých minipivovarů stále významněji ovlivňuje pivovarský sektor a náš festival na to reaguje tímto seminářem, který nabídne nejen pivovarníkům řadu zajímavých informací," uvedl ředitel festivalu Adolf Boháček.

Poprvé se na znojemském festivalu uskuteční také workshop s tematikou media a gastronomie. Gastroshow pak představí umění jednoho z nejlepších českých kuchařů s oceněním od společnosti Michelin. Součástí programu festivalu bude i vyhlášení výsledků soutěže Kuchařská kniha 2014 a Gastro časopis 2014.