Zajímavou nabídku mají pořadatelé již na dnešní večer, kdy ve festivalovém šapitó na Horním náměstí vystoupí v osm večer seskupení Komediograf s programem Tros Boys. „Komediograf je skupina jedinců, která se věnuje poetice směšnosti, zkoumá ji, stále o ní bádá, aby ji dovedla do největší dokonalosti. Svoji inspiraci často čerpají ve francouzském, německém i českém kabaretu," přiblížila Jana Alexová z pořádající Znojemské Besedy.

Program Tros Boys připravili Vladimír Polívka, Jakub Žáček a Lukáš Pavlásek. „Tito tři neurvalí romantici bez servítek a bez obalu představí svůj chirurgický humor, který míří na komoru a operuje bez ohledu," popsali organizátoři styl tří protagonistů.

Zítra festival nabídne ve čtyři hodiny dětské představení Kramáři v Domě umění. V pět hodin začíná taneční workshop v centru Stará Vodárna. V osm večer vystoupí na prostranství Kára česko-francouzský soubor Décalages s představením Velvet Blues. „Je to mozaika vzdušné akrobacie a zpěvů, která objevuje nečekané a komické stránky každodennosti," popsali organizátoři.

Ve středu festival zakončí uskupení (bra)Tři v tričku s programem Vodárna, který začne v devět hodin večer ve Staré Vodárně.