Předchozí
1 z 11
Další

Festival zábavy

Dny dopravní nostalgie.Dny dopravní nostalgie.Zdroj: Deník/Iva HaghoferKde? Po celém Brně, mimo jiné pod hradem Špilberk nebo na náměstí Svobody.

Kdy? Od května až do září včetně prázdninových měsíců.

Proč? Festival zábavy je každoroční doprovodný program k ohňostrojovému festivalu Ignis Brunensis. Hned 17. a 18. června nabídne festival zábavy dopravním nadšencům Dny dopravní nostalgie, kde si lidé vyzkouší jízdu historickými vozidly brněnského dopravního podniku.

Co se platí? Za vstupenky lidé nic neutratí, peněženky musí připravit pouze v případě zájmu o jídlo nebo pití.

Centrum Brna se o víkendu vrátilo o sto let zpátky v čase. Konaly se zde totiž tradiční Dny dopravní nostalgie, které zpestřili se svými vozy také účastníci závodu historických vozidel 1000 mil československých.
Dopravní nostalgie: Brnem dusala koňská kopyta a od náměstí stoupala pára

Slavnosti Znojemského piva

Znojemské slavnosti piva.Znojemské slavnosti piva.Zdroj: Jiří EisenbrukKde? V centru Znojma, konkrétně v Hradní ulici.

Kdy? V sobotu 17. června od dvou odpoledne až do pozdního večera.

Proč? Hned odpoledne se nejen Znojemským otevřou brány tamního městského pivovaru. Návštěvníci ochutnají nespočet druhů piva, k tomu si poslechnou obsáhlý hudební program.

Co se platí? Za pivo a případně něco k zakousnutí si zájemci zaplatí, o vstupné si ale nemusejí dělat starost. Je totiž zdarma.

Znojmo patřilo pivu a muzice. Snímek je z minulých ročníků.
Půllitr a zábava. Pivní slavnosti ve Znojmě rozehřejí Coccotte Minute i X-Core

Vaňkovka Fest

Nejúspěšnější AC/DC tribute kapela v České republice vystoupila na Vaňkovka Festu v Brně.AC/DC tribute kapela na Vaňkovka Festu v Brně.Zdroj: Honza KrálKde? Na velkém pódiu u bočního vstupu do galerie, přímo naproti brněnské ulici Ve Vaňkovce.

Kdy? Od 21. června do 30. června

Proč? Festival plný hudby a vtipu má v Brně již dlouholetou tradici. První koncerty v přímé blízkosti nákupního centra Vaňkovka rozezněly okolí již před devíti lety. Letošní ročník nabídne znovu kromě zajímavých hudebních žánrů také takzvaná stand up vystoupení.

Co se platí? Vstup na festival je zdarma, návštěvníci si zaplatí pouze vlastní pití nebo něco dobrého k jídlu.

Léto na jihu Moravu ovládnou festivaly.
Léto na jihu Moravy ovládnou festivaly. Znojmo zažije jedinečný koncert na vodě

Letní kino Brno-střed

Letní kino Brno-střed.Letní kino Brno-střed.Zdroj: MČ Brno-středKde? Na nádvoří Úřadu městské části Brno-střed.

Kdy? Od 9. července do 1. září, v červenci vždy od půl desáté večer, v srpnu kvůli dřívějšímu stmívání už od deváté večer.

Proč? Letní kino v centru Brna je dlouhodobou každoroční tradicí. Zájemci si vychutnají jak známé české filmy, tak nejrůznější umělecké počiny nebo severskou kinematografii.

Co se platí? Vybraná promítání jsou v letním kině zdarma, například Balada pro banditu 9. července. Ostatní jsou za symbolické vstupné ve výši padesát až sto korun.

Festival planet

Festival planet na Hvězdárně akce Světlušky.Festival planet na Hvězdárně akce Světlušky.Zdroj: Deník/Jiří SlámaKde? V brněnském parku na Kraví hoře, mezi tamním kostelem, hvězdárnou, koupalištěm a tramvajovou smyčkou.

Kdy? Letos ve dvou termínech, a to od 10. do 16. července, poté od 1. do 8. srpna.

Proč? Jedná se o jednu z nejpopulárnějších akcí v Brně. Nejzajímavějšími jsou desetimetrové nafouknuté modely vesmírných těles, letošní novinkou bude zejména obří model temné Země pojmenovaný Temnalóna.

Co se platí? Události si návštěvníci vychutnají bez vstupného, zaplatí jej pouze v případě návštěvy blízkého digitária. Zdarma je rovněž doprovodné letní kino po celou dobu festivalu.

Obří modely těles Sluneční soustavy na brněnské Kraví hoře.
Na Festival planet v Brně poputují dva miliony, obliba akce na Kraví hoře stoupá

Brusňáckofest

OBRAZEM: Metalfest  - od pátku do neděle obsadily v Plzni lochotínský amfiteátr a přilehlé louky tisícovky fanoušků tvrdé muziky.Tvrdá muzika.Zdroj: Filip NekolaKde? Na výletišti „Pod dědinou“ v Brusné u Lomnice na Brněnsku.

Kdy? 22. července od pěti hodin odpoledne.

Proč? Brusňáčkofest vstupuje letos již do devátého ročníku. Festival je zaměřený především na milovníky takzvané tvrdé hudby, zpravidla na něm vystupují rockové nebo metalové kapely.

Co se platí? Za vstupenky návštěvníci nic nezaplatí, mohou však přispět dobrovolným vstupným.

Den Brna

Připomínku obléhání Brna Švédy mohli lidé shlédnout v podobě historických uniforem a zbraní v centru města. Vojáci prošli slavnostním pochodem město a na Kraví hoře postavili stanový tábor.Připomínku obléhání Brna Švédy.Zdroj: TIC Brno/Michal RůžičkaKde? Vyvrcholení tradičního Dne Brna se uskuteční v parku na brněnské Kraví hoře.

Kdy? Druhý srpnový týden, konkrétně od 11. do 13. srpna.

Proč? Pro Brno je 15. srpen jeden z nejvýznamnějších dnů jeho historie. Jedná se totiž o připomínku osudového dne, kdy se zhruba pěti stům brněnským vojákům povedlo odrazit útok švédských vojsk generála Torstensona.

Co se platí? Každoroční rekonstrukce nejvýznamnější brněnské bitvy je pro diváky zdarma.

Tisíce lidí si v sobotu odpoledne přišlo vychutnat rekonstrukci bitvy o Brno. Vojska generála Torstensona obléhala Kraví horu.
Brno oslavilo svůj den rekonstrukcí bitvy se Švédy. Podívejte se

Burger Street Festival

Burger Street Festival na náměstí Svobody v Brně.Burger Street Festival na náměstí Svobody v Brně.Zdroj: Deník/Sabir AgalarovKde? V centru Valtic na Břeclavsku na náměstí Svobody.

Kdy? Od 18. do 20. srpna, vždy počínaje desátou dopoledne a konče osmou večer.

Proč? Valtický festival nejen lahůdek v podobě burgeru je jednou ze zastávek každoročního Burger Street Festivalu. Na akci se představí desítky kuchařů z různých koutů republiky, po celou dobu budou lidé moct hlasovat pro nejlepší burger.

Co se platí? Dobroty a pití si návštěvníci zaplatí sami, vstupné na festival je nicméně bezplatné.

Jarmark Boskovicko sobě

Zámecký jarmark v Janovicích u Rýmařova. 3. června 2023Jarmark. Ilustrační snímek.Zdroj: Deník/František KubaKde? V areálu zámeckého skleníku v Boskovicích na Blanensku.

Kdy? V pátek 25. srpna od desáté dopoledne do šesté vpodvečer.

Proč? Poslední prázdninové dny nabídnou v Boskovicích řemeslný jarmark, na němž lidé proniknou nejen do tajů ručně vyřezávaných výrobků, ale současně objeví speciality tradiční kuchyně. Součástí bude bohatý hudební program.

Co se platí? Za vstupenky zájemci nezaplatí nic, pro koupi řemeslných výrobků ale do svých peněženek přeci jen sáhnou.

Ahoj léto Rájec-Jestřebí

David KollerDavid KollerZdroj: Filip ČermákKde? V Rájci-Jestřebí na Blanensku, návštěvníci musí trefit na hřiště za tamní sokolovnou.

Kdy? Koncem prázdnin, přesněji 26. srpna od jedné odpoledne.

Proč? Rodinný program nabídne kromě koncertu populárního českého zpěváka Davida Kollera například laserovou střelnici nebo jízdu na elektrických čtyřkolkách. Součástí bude i humorné vystoupení tria Na Stojáka.

Co se platí? Dobrovolnému vstupnému se pořadatelé nebrání, jinak je ale událost zdarma.

Festival plný chutí

Festival bude zaměřený na podporu regionálních pochutin.Festival bude zaměřený na podporu regionálních pochutin.Zdroj: Deník/Tereza HálováKde? Na náměstí Míru ve Veselí nad Moravou na Hodonínsku.

Kdy? Během oslav svatého Václava, konkrétně 28. září od desáté dopoledne.

Proč? Restaurace z regionu budou mít za úkol uvařit ze surovin lokálních producentů vyladěné pokrmy. Zda se jim to podaří zhodnotí teprve návštěvníci zářijové gurmánské akce. Pro děti i ostatní dospělé je připravený další program v podobě hudebních koncertů.

Co se platí? Vstupenky na událost lidé kupovat nemusí, jsou zdarma.

Festival bude zaměřený na podporu regionálních pochutin.
Koláčky i mošt. Festival plný chutí na jižní Moravě podpoří regionální potraviny