„Chodil jsem s partou ven a občas mi říkali, že je ve Znojmě nuda. Jak jsem to slyšel, řekl jsem si, tady je tolik lidí, tolik zájmů, tolik koníčků. Jenom já sám jsem dělal keramiku, volejbal, tancoval jsem, skejtoval, mám kapelu. Proto jsem si začal zvát hosty do garáže a dokázal jim, že je ve Znojmě opravdu co dělat," vysvětluje svůj prvotní impuls Kulich.

Celou koncepci pořadu a jeho výrobu si dělá sám. První dva díly, které zájemci najdou na You Tube pod heslem malé velké Znojmo, měly více střihů, ale další se začaly natáčet na jeden záběr. Průměrný díl má asi dvanáct minut. Amatérský filmař a moderátor v jedné osobě si se svými hosty povídá a přibližuje lidem, čím je dotyčný výjimečný.

„Počítal jsem, že to bude amatérské. Po několika dílech mi začali lidi říkat, že to má svoje kouzlo. Je vidět, jak host neví, co říct, jak se přeřekne, zasměje, je to celé přirozené. Garáž jsem později vyměnil za kulisu mého pokoje a zase to bylo bližší divákovi," popisuje mladý muž.

Na roli moderátora si stále ještě nezvykl. „Nepovažuji se za moderátora, beru to jako rozhovor s kamarádem. Samozřejmě jsem nervózní, když běží kamera. Někdy nevím, kdo je víc nervózní, jestli já, nebo host," hodnotí Kulich.

Kvůli sílící kritice uvažoval o skončení pořadu, ale pokračuje. „Ze začátku jsem si zval své vrstevníky. Později jsem si uvědomil, že není talentovaná jen moje generace, ale spousta starších lidí, kteří něco opravdu umí," říká.

Do budoucna plánuje Kulich točit další pořad, který by měl propagovat Znojmo. „Zajímaví lidé jsou všude mezi námi a já chci dokázat, že jich není málo. Tady umí každý od všeho kousek a ne úplně dokonale, v jiných městech je to naopak. Oni svoje umí dokonale, ale chybí jim ten náš kousek," dělá závěrečnou tečku moderátor, tvůrce a patriot Znojma Vojta Kulich.

JIŘÍ MAREK