Vznikající snímek je příběhem muže, který se v devadesátých letech vrátí ze zahraničí do své rodné vesnice. Přijede do země, která se rychle mění.

Nových poměrů dokáže využít.  „Otevřou se mu velké možnosti i v oblasti organizovaného zločinu. Film ukáže, jak v sobě původním povoláním řidič autobusu postupně objeví a aktivuje schopnosti na to, aby vybudoval jednu z největších a nejobávanějších mafiánských skupin v zemi,“ sdělili zástupci producenta. Snímek se opírá o skutečné události a reálnou hlavní postavu.

Martin Myšička hraje v inscenaci Elegance molekuly hlavní roli. Foto: Michal Klíma
Elegance molekuly v kině. Hru Dejvického divadla si užijí i lidé ve Znojmě

Režisérem thrilleru je úspěšný Jakub Kroner, autorem scénáře Miro Šifra, producenty jsou Zuzana Mistríková, Radovan Gerek a David Blümel.

Hlavní postavu ztvární Milan Ondrík, Mikiho bratra Michal Kubovčík, jejich matku Anna Javorková, Mikiho ženu Rebeka Poláková. „V dalších rolích uvidí diváci například Matěje Hádka, Dušana Cinkotu, Petru Vajdovou, Ivana Vojtka a další české i slovenské osobnosti,“ informovala za znojemskou radnici Zuzana Komůrková, která působí jako pracovnice vztahů k veřejnosti.

Zdroj: Youtube

Snímek vzniká v koprodukci společností PubRes, Regia Civitas Productions a Europeana Production.

Dřívější natáčení

Znojmo je pro své historické centrum či podzemí filmaři vyhledávanou lokalitou. Roku 2021 ve městě vznikl snímek Ema a Smrtihlav, a to ve Velké Mikulášské.

Velkou Mikulášskou ve Znojmě proměnili filmaři v ulici slovenského města ve čtyřicátých letech minulého století.
Mikulášská ve Znojmě hraje ve filmu. Filmaři natáčí příběh Emy a Smrtihlava

Filmaři pod vedením režiséra Jiřího Stracha už v minulosti natáčeli například ve znojemském podzemí či Louckém klášteře. V populárních Četnických humoreskách se zase mihla třeba Veselá ulice.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Kam se jinak nedostanete. Projděte si znojemskou knihovnu od sklepa až po půdu

Zdroj: Deník/Ilona Pergrová