„Komise posoudila úplnost nabídek a jednu musela vyloučit kvůli chybějícím podkladům. Na radě jsme velmi diskutovali, jak postupovat dál. Nakonec jsme se rozhodli, že budeme respektovat požadavky zákona a neúplnou nabídku z dalšího posuzování vyloučili,“ sdělil znojemský starosta Vlastimil Gabrhel.

Výběrová komise se k věcnému posouzení obsahu nabídek vrátí zřejmě počátkem příštího roku. „Vyhodnocení jednotlivých nabídek a výběr vítězného uchazeče očekávám pravděpodobně v lednu,“ dodal starosta. Které firmy se o zakázku uchází, starosta odmítl zveřejnit.

Organizaci soutěže radnice svěřila právní kanceláři KŠD Štovíček, která se podílela na formulaci zadání a také městu podle starosty nabídka výrazně výhodnější cenu, než společnost RTS, která do letoška pro město organizovala většinu velkých tendrů.

Vítěz soutěže získá zakázku na organizaci prodeje poloviny městských bytů v hodnotě do padesáti milionů korun. Na starosti bude mít veškerou administrativu spojenou s prodejem.

Její práce zahrne úkoly od vyčlenění jednotlivých bytů na katastru přes zajištění znaleckých posudků po zaslání nabídek nájemníkům. Dále vypracuje příslušné smlouvy i vyřízení případného prodeje těch bytů, jejichž nájemníci neprojeví zájem o využití předkupního práva.

Ve schváleném rozpočtu na příští rok zastupitelstvo na výdaje spojené s přípravou prodeje vyčlenilo osm milionů korun.