Fotbalisté poslali Jihlavu domů s prázdnou

Znojmo - Fotbalisté dali zapomenout na nevýrazné výsledky z posledních kol. V nedělním utkání s rezervou druholigové Jihlavy zvítězili 3:0.Přitom úvod utkání vyšel o něco lépe hostům z Jihlavy. Ti o sobě dali vědět už během úvodní patnáctiminutovky. Ale ani domácí nezůstávali pozadu.Ve slibné šanci se ve dvaadvacáté minutě ocitl Belej, ale jeho pokus neměl ten správný směr na to, aby skončil v jihlavské brance.

11.11.2008

Znojemský Roman Švarc odpaluje míč do bezpečí.Foto: DENÍK/archiv

Ani jednomu z mužstev se nepodařilo dát důležitý první gól a tak prokřehlí diváci čekali, co přinese poločas druhý. „V první půlce jsme nehráli dobře. Chtěli jsme hrát na tři obránce a pět záložníků, abychom opanovali střed hřiště, ale to se nám nepovedlo,“ přiznal první muž znojemské lavičky Michal Sobota.
Ve druhé části byli Znojemští jako kdyby je polil živou vodou. Celkově se jejich herní projev zlepšil, a bylo to znát.

„V kabině jsme si řekli, jak musíme hrát, a pokud chceme bojovat o čelo tabulky, musíme přidat na nasazení a agresivitě. Tato taktika nakonec slavila úspěch,“ ohlédl se zpět za poločasovou přestávkou Sobota.

Na gól se ale i přesto muselo čekat až do sedmasedmdesáté minuty, kdy Belej zužitkoval přihrávku Minarecha a poslal Znojmo do vedení.
Jeho branka pak nastartovala galapředstavení svěřenců Michala Soboty.

Ve dvaaosmdesáté minutě se po rohu Beleje prosadil obránce Michal Šuráň a o utkání bylo rozhodnuto.

Znojemským hráčům ale vedení o dvě branky nestačilo, a tak v nastaveném čase vzal vše do svých rukou kapitán Todor Yonov. Postavil se k přímému kopu a potřetí rozvlnil síť svatyně hostů.

Dal tak výsledku nedělního utkání konečnou podobu.

„V závěru zápasu jsme byli jasně lepší a dokázali jsme proměnit šance, které jsme si vytvořili. Po třech remízách jsme už potřebovali vyhrát. Teď nás čeká ještě utkání se Slováckem, kde budeme chtít získat také plný počet bodů,“ vyznal se kouč znojemských fotbalistů.

Znojmo se v tabulce Moravskoslezské fotbalové ligy stále drží na druhém místě. Na vedoucí tým z Hlučína ale 1. SC Znojmo pořád ztrácí pět bodů.