Koncem roku 2021 znojemská nemocnice uspěla se svojí žádosti o dotační projekt. „Díky tomuto získala bezmála 150 miliónů korun na přístrojové vybavení včetně nových lůžek. Koncem června bylo dodáno 22 lůžek pro intenzivní péči a 8 lůžek pro resuscitaci. Celá výměna je velmi logisticky náročná, protože probíhá za plného provozu a je rozdělena do čtyř dnů,“ popisuje mluvčí znojemské nemocnice Petra Veselá.

„Z tohoto důvodu prosíme naše pacienty a jejich návštěvy o shovívavost, protože ve dny, kdy bude výměna lůžek probíhat, mohou být na lůžkových oddělení rušeni zvýšeným hlukem. Nicméně výměnu lůžek ocení právě hospitalizovaní pacienti, protože stávající lůžka jsou za hranicí životnosti, jsou mechanická a mnohdy neopravitelná,“ uvedl Martin Pavlík, ředitel Nemocnice Znojmo.

Tejpy pomáhají ulevit od různých bolestí zad, kloubů či s otokem dolních končetin.
Pomoc v těhotenství i po porodu: v nemocnici ve Znojmě tejpují ženám břicho

Součástí nových lůžek jsou také antidekubitní matrace, postranice, hrazda, madlo, infuzní stojan a noční stolky s jídelní deskou. Celá dodávka lůžek je v hodnotě více jak 25 miliónů korun. „Snažíme se vybavení nemocnice průběžně modernizovat a zajistit adekvátní prostředí pro naše pacienty, proto navíc doplníme starší lůžka novými stolky a novým antidekubitními matracemi z vlastních zdrojů v celkové hodnotě téměř dva miliony korun. Velké množství stolků v nemocnici je starší jak padesát let. Z vlastních zdrojů nemocnice uvolní na nákup 125 stolků a téměř 150 matrací dva milióny korun,“ doplnil Pavlík.

Průměrné stáří lůžek v nemocnici ke konci roku 2022 bylo 22,5 roku, přičemž těch z roku 1973 bylo celkem 166 lůžek. Po obměně lůžek budou nejstarší lůžka v nemocnici z roku 2007.