Vítězný Müller Thurgau uzrál na viniční trati Peklo v Šatově. „Druhá sklizeň z mladých výsadeb dala ročníku 2021 vzniknout bohatému, komplexnímu a ušlechtilému vínu s potenciálem příjemně nazrávat. Mezi našimi zákazníky si tato "pekelná müllerka" získala velmi rychle oblibu a věřím, že titul šampiona je také potěší,“ informoval o vítězném víně Karel Matula, ředitel vinařství Znovín Znojmo.

Za vítěznou Müllerku si ze soutěže odnáší Znovín i barikový sud, který věnovalo vítězi město Znojmo.

Na klasickou kuchyni Milan Volf (na snímku) rezignoval, vsadil vlastní recepty, které vyrábí ve Food Trucku
Nesnášel vařit UHO, křupavé hranolky teď kouzlí ve Food tracku v Hrušovanech

Kromě titulu Šampiona a zároveň vítěze kategorie bílých suchých a polosuchých vín si Znovín připsal i triumf v kategorii červených suchých vín za Frankovku 2018, pozdní sběr. Kategorii bílých polosladkých vín pak ovládla jeho Pálava 2020, výběr z hroznů z Vinných sklepů Lechovice, které jsou sesterskou společností Znovínu.

Národní soutěž vín je nejvyšší a největší soutěž vín v České republice s garancí Svazu vinařů, Národního vinařského centra a s podporou Vinařského fondu.

Šampion a vítězové kategorií:

Za šampiona Národní soutěže vín Znojemské podoblasti vybrali porotci Müller Thurgau ze Znovínu Znojmo.Müller Thurgau ze Znovínu Znojmo.Zdroj: se souhlasem Svazu vinařů ČRKategorie A – bílá vína suchá a polosuchá
Šampion a vítěz kategorie: Müller Thurgau 2021, výběr z hroznů – ZNOVÍN ZNOJMO
Kategorie B – bílá polosladká
Vítěz kategorie: Pálava 2020, výběr z hroznů – Vinné sklepy Lechovice
Kategorie C – sladká vína (bílá, růžová i červená)
Vítěz kategorie: Müller Thurgau 2021, výběr z cibéb – Ivana Nápravová
Kategorie D – růžová vína a klarety
Vítěz kategorie: Zweigeltrebe rosé 2021, moravské zemské víno – AGRODRUŽSTVO Miroslav/Víno PERK
Kategorie E – červená vína suchá
Vítěz kategorie: Frankovka 2018, pozdní sběr – ZNOVÍN ZNOJMO
Kategorie G – jakostní šumivá vína
Vítěz kategorie: Chateau Radyně extra brut 2020, jakostní šumivé víno – BOHEMIA SEKT

Nejlepší kolekce

Zámecké vinařství Bzenec s.r.o.
O výsledku rozhodlo osm komisí složených z vinařských odborníků, kteří hodnotili 25. srpna v Centru Excelence ve Valticích celkem 374 přihlášených vín od 49 vinařů a vinařství. Do celostátního kola Salonu vín – národní soutěže vín postoupilo 339 vín. Nominovaná vína budou spolu s postupujícími z Velkopavlovické, Mikulovské a Slovácké vinařské podoblasti, reprezentující vinařskou oblast Morava, a víny nominovanými z vinařské oblasti Čechy soutěžit o postup do finále a titul absolutního Šampiona a umístění v Salonu vín ČR, celoroční degustační expozici vín ve Valticích.

První ochutnávky:
Vína hodnocená v Národní soutěži vín Znojemské vinařské podoblasti se zájemcům představí již v sobotu 3. září od 10 do 21 hodin v prostranství u rotundy sv. Kateřiny ve Znojmě na Festivalu znojemských vín, který organizuje spolek VOC Znojmo.