Na panelech stánků či na stolcích jsou nejrůznější originální šperky, sklo, bytové doplňky , výrobky z kůže, šátky, pokrývky hlavy či pestrobarevné brože nebo čelenky.

U vstupu vítá hosty Michaela Mrkosová ze Znojma. „Pracuji tady na infostánku. Mám na starosti prodej lístků na večerní koncerty a od návrhářů, kteří se nemohli osobně účastnit zde máme jejich výrobky," říká Mrkosová.

V hlubinách garáží nabízí módní doplňky Kateřina Kamenšíková z Prahy. „Máme zde různé kloboučky, čelenky nebo věnečky na hlavu. O Garage Designu jsem se dozvěděla z Facebooku, takže jsem se přihlásila," svěřuje se Kamenšíková.

Mladá žena oceňuje organizaci a atmosféru akce. „Jsem překvapená, že to není fungující pivovar, ale interiéry jsou k tomuto typu akce více než vhodné. Znojmo na mne udělalo velký dojem. Je tu velmi uklidňující atmosféra, všude čisto. Určitě se sem vrátím s kamarády a vychutnám si město v klidu a s vínem," směje se mladá žena.

Se zájmem lidí je spokojená. „Lidé se u našeho stánku zastavuje hodně. Řadu čelenek máme pro děti, a rodiče jim je s potěšením kupují," dodává Kamenšíková.

U východu z garáží směrem do Hradní ulice je malý dětský koutek. Několik dětí si zde u velkého stolu s naprostým soustředěním vyrábí vlastní ozdoby. „Děti si zde mohou vyrobit například prstové loutky, aby se cestou domů nenudily. Je to práce pro všechny věkové kategorie," přibližuje Martina Zpěváková, která dětem rukodělnou práci v garážích nabízí.

U potemnělé zdi má svůj stánek s originálními šperky také Magdalena Řiháková. „Dělám autorskou tvorbu. maluji obrazy nebo v Národním parku Podyjí fotím a obrazy pak s přítelem vypalujeme vlastní technologií na plíšky. barvy jsou kvalitní a stálé a lidé si tak mohou koupit originální šperk třeba v podobě těchto náušniček," ukazuje nabídku na panelu Řiháková.

S akcí je evidentně spokojená. „Mně se to líbí, Je to v rámci alternativní tvorby světový trend a jsem moc ráda, že se taková akce pořádá i ve Znojmě," doplňuje mladá umělkyně.

Garážemi mezi stánky prochází také Sabina Bajáková ze Znojma. „Už jsem tu byla i vloni.To jsem koupila nějaké náramky. Dnes jsem právě přišla, takže se začínám rozhlížet. Je sympatické, jak organizátoři dokázali využít garáže bývalého pivovaru," chválí organizátory Bajáková.

Do Znojma přijeli designéři a designérky šperků a módních doplňků, výrobci kabel a tašek nebo originálních lustrů či módní návrháři.

„Letos představujeme na pětačtyřicet značek z Česka a Slovenska, ale také od trojice designérů z Rakouska," doplňuje ředitel Znojemské Besedy František Koudela. „Hosté zažili další díl PechaKucha Night a několik koncertů. Garage Design nabízí i několik novinek. Módní přehlídku, výtvarné dílny pro děti, výrobu prstových loutek a pro starší DJ workshop," dodává Koudela. (dak)