„Mapa, která vznikla za rok práce, je v měřítku 1:5000 a je tedy velmi podrobná. Zahrnuje výřez Gránického údolí od Karolininých sadů přes znojemský hrad a část historického centra až po takzvanou Samaritánku či Hradiště. Její zajímavostí je, že obsahuje i názvy jednotlivých stezek v Gránicích, které jsme objevili ve starých pramenech. O některých se vědělo, o jiných ne. Znojmáci po nich denně chodí a často nevědí, že mají svá jména,“ řekl Jiří Kacetl z Okrašlovacího spolku.

Gránické údolí osadili na konci devatenáctého století právě členové tehdejšího Okrašlovacího spolku. Cesty tehdy pojmenovali po významných členech spolku, například Oborného, Brožova, nebo Kernekerova. Ten byl v minulosti i starostou Znojma. „Byla to elita tehdejšího Znojma. Kromě mapové části obsahuje brožura i textovou část, kde je právě i glosář jmen,“ dodal Kacetl.

Brožura bude pravděpodobně již od příštího týdne k dostání ve znojemských knihkupectvích a infocentrech, cena se bude pohybovat kolem sto třiceti korun.