„S panem Haničincem jsem se osobně znala, byl to skvělý člověk,“ uvedla starostka Šatova Františka Jahodová. Příhraniční vesnici navštívil herec naposledy před pěti lety. „Byli jsme ve sklepě u Juhaňáků. Petr opatrně sešel těch čtyřicet schodů, sedl si a říká: teď už se odsud nehnu,“ zavzpomínala na Haničince starostka. Dodala, že měl rád cimbálovku a vydržel se bavit i do půl čtvrté do rána.

„Ještě nedávno jsem mu volala a naoko mu vyčinila, že dlouho nepřijel. Řekl jen: no, to víš. Bude nám všem moc chybět,“ dodala Jahodová.
Haničinec hrál v mnoha divadelních hrách, filmech či v televizních seriálech Cirkus Humberto, F. L. Věk, Žena za pultem, Dobrá voda a Synové a dcery Jakuba skláře. Věnoval se také práci v rozhlase, uměleckému přednesu a dabingu. Svůj hlas propůjčil mimo jiné populární postavě losangeleského policejního poručíka Columba a namluvil Dereka Jacobiho v seriálu Já, Claudius.

Podle starosty Vladimíra Štěrby bude Haničinec pohřben na bratronickém hřbitově. Poslední rozloučení se uskuteční v místním kostele Všech svatých v pátek 16. listopadu jedenáct hodin.