„Porušením autorských práv a práv k ochranné známce vznikla majitelům práv škoda předběžně odhadnutá na dva a půl milionu korun. Stánkaře předali celníci policii k zahájení trestního stíhání,“ sdělila Lucie Havlíčková z brněnského celního ředitelství.

Celníci a inspektoři se nepravidelně do tržnic v blízkosti hranice s rakouskem vracejí. Naposledy stánkaři zažili kontrolu zhruba před měsícem. Celníci odhalili a zabavili dvacet sedm padělků hodinek luxusních světových značek. Originály by podle nich ve značkových obchodech stály více něž dva a půl milionu korun.

„Při kontrole jednoho ze stánků jsme zjistili, že prodejce zde nabízí ke koupi hodinky nesoucí značky vybraných světových výrobců jako Chopard, Swatch, Zenith nebo Hublot. Zboží nemělo originální obaly a vykazovalo zjevné nedostatky ve způsobu zpracování. Také způsob skladování a prodeje, dost netypický pro prodej zboží těchto značek, zakládal podezření z užívání klamavých obchodních praktik a porušování některých práv duševního vlastnictví,“ řekl po březnové kontrole mluvčí celníků Oto Ploch.