Otevřeno je v pondělí a ve středu od devíti do dvanácti hodin. V pátek pak od dvou do čtyř odpoledne a v sobotu od desíti ráno do dvou odpoledne. Jeho provoz, stejně jako testovací místo u muzea Terra Technica, zajišťuje společnost Podané ruce. „Máme dva nové týmy, kterou jsou týdně schopné odebrat a vyhodnotit vzorky až od dvanácti set lidí. K testu na přítomnost koronaviru je potřeba předchozí registrace. Dá se však vybavit i přímo na místě,“ uvedla za Podané ruce Kamila Zouharová.

Do pondělního oběda navštívilo nové testovací stanoviště několik desítek lidí. To první na hraničním přechodu využívají už několik měsíců například pendleři, kteří pracují v sousedním Rakousku. Ale také lidé z okolních obcí. Funguje formou drive-in. Testování se provádí přímo z auta.

Ilustrační foto
Požár kůlny v Hraběticích: hasiči zachránili majetek za milion korun

Otevření dalšího testovacího místa iniciovalo podle zástupců města Znojma vedení obchodního centra. „A to z důvodu potřeby zajistit testování zaměstnanců centra a jednotlivých obchodů. Podpořilo jej i město Znojmo, které zapůjčilo své stany. Kromě zaměstnanců mohou testování využít i návštěvníci centra. Je totiž placené ze zdravotního pojištění. Testování pro návštěvníky centra je dobrovolné,“ uvedla znojemská mluvčí Karolína Janečková.