„O situaci s Epopejí začnu ještě dnes jednat se zástupci pražské ČSSD. Někteří představitelé Prahy se zoufale snaží najít důvod, proč by měla být Epopej v Praze a ne na jižní Moravě. Teď se rozhodli, že to bude Hlavní nádraží. Je to už několikátá varianta, jsem z toho ve velkých rozpacích. Počkáme si, nakolik je reálná,“ reagoval na nejnovější vývoj kolem cyklu Muchových pláten jihomoravský hejtman.

Slovanská epopej podle něj jednoznačně patří do Moravského Krumlova, na jižní Moravu. „Tady si jí vážíme a připravujeme pro ni rekonstrukci zámku. Praha ji chce dát na nádraží, to mluví samo za sebe. Připomínám, že uvažovaný prostor je navíc stále ve špatném stavu, práce na rekonstrukci Fantovy kavárny ještě nezačaly. Je to jen další nesmyslný a nereálný nápad některých lidí z vedení pražské radnice. My nabízíme moravskokrumlovský zámek a pokračování péče o Epopej,“ dodal Hašek.

Podobně ostře se proti nejnovějšímu nápadu Prahy ohradil i starosta Krumlova Tomáš Třetina. „To je podobné, jako kdybychom francouzskému Louvru navrhli, aby dali Monu Lisu k nám, protože máme nově opravenou budovu našeho nádraží a je tam na to prázdná zeď. Nový návrh Prahy považuji za absolutní neúctu k dílu,“ řekl Třetina.