O jízdy je podle Martina Kouřila ze Spolku pro veřejnou dopravu na jihozápadní Moravě mezi lidmi zájem. „Bývá plno. V Hevlíně se nám navíc nepodařilo uskutečnit prázdninové jízdy kvůli výlukám. Nebylo totiž možné dostat vozy na trať,“ sdělil Kouřil s tím, že o to větší počet výletníků nyní očekává.

Z Hrušovan lidé vyjedou ve čtyřech časech mezi půl druhou a půl pátou. Odjezdy jsou každou hodinu. Z Hevlína se vlak vrací ve dvě, ve tři, ve čtyři a v pět hodin odpoledne. Vlaky budou vedené retro motorovým vozem řady 810, tak zvanou Hevlínkou. Účastníci jízdy se mohou těšit i na svatomartinské víno.

Již příští týden se milovníci retro jízd svezou na dráze v Jemnici na Třebíčsku, kam se vlak z Hevlína přesune. „Bude jezdit každý víkend tak, jak bylo zvykem v létě, a to až do 17. prosince. Počítáme zde pak s vánoční jízdou 26. prosince a 27. vlak sveze cestující v Hevlíně,“ pozval Kouřil s tím, že o jízdách mezi svátky potěší cestující cukrovím.

Zdroj: DENÍK/Daniel Smola

Poslední pravidelný vlak projel po trati v hevlíně roku 2010. Opuštěná trať v Hevlíně ožila v létě speciálními jízdami na drezínách. Deník o nich informoval ZDE.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Janek Ledecký, rakouští čerti a zabijačka. Znojmo chystá bohatý adventní program

Podívejte se na loňské zahájení adventního času ve Znojmě:

Zdroj: Martin Moštěk